شرایط واردات کالا از چین چگونه است | چگونه به شکل اصولی از چین کالا وارد کنیم

شرایط واردات کالا از چین

واردات کالا از چین؛ سود بالا

امروزه واردات کالا از چین، یکی از بحث‌های مهم در بازار اقتصادی دنیا است. برای اینکه بخواهید بهترین کالا را از چین وارد کنید، باید کالای مناسب را انتخاب کنید و با تجزیه و تحلیل کالا، به فروشنده جنس مراجعه کنید. در این متن قصد داریم که شرایط واردات کالا از چین را برایتان بگوییم.

شرایط واردات کالا از چین

شرایط واردات کالا از چین

امروزه با توجه به علاقه مردم به مصرف کالاهای چینی، واردات کالا بیشتر شده و شما می‌توانید با توجه به نیازهای مردم، کالاها را از چین وارد کنید. باید بدانید که واردات کالا ازچین بسیار متنوع است، به طوریکه می‌توانید محصولات زیاد چینی را درگمرگ ایران مشاهده کنید، که اغلب این کالاها به وسیله کشتی به ایران وارد می‌شوند. دلیل ارزانی کالاهای چینی این است که، از نیروهای انسانی کافی و مواد اولیه مرغوب و ارزان استفاده می‌کنند. همین عامل باعث شده تا طرفداران زیادی در جهان از محصولات چینی استفاده کنند. در بین این همه تعریف و تمجید اگر قصد واردات کالا از چین را دارید، باید یکسری نکات و شرایط واردات کالا از چین را بدانید تا به شکل عالی واردات کالا را انجام داده و سود خوبی را کسب کنید.

مراحل واردات از چین

اغلب افرادی که به دنبال واردات کالا از چین هستند، شرایط واردات کالا از چین را نمی‌دانند. از همین رو قصد داریم شما را در این امر همراهی کنیم.

 1. قبل از واردات باید نیاز اصلی بازار را تشخیص دهید.
 2. قبل از خرید کالاها، فروشندگان اصلی کالا را خوب بشناسید.
 3. هماهنگی لازم را برای دریافت کالاها انجام دهید.
 4. محصولات را قبل از بارگیری و واردات، به خوبی تست کنید.
 5. از شرکت‌هایی که محصولاتشان را خریداری کردید، پکینگ لیست و پرفورما دریافت کنید.
 6. ترخیص کالاهای وارداتی چین از گمرگ ایران مرحله پایانی است.

شرایط واردات کالا از چین

بهترین کالا برای واردات

انتخاب بهترین کالا برای واردات، یکی دیگر از شرایط واردات کالا از چین است. این روش تا حد زیادی به تجارت‌های نوپا کمک می‌کند. برای همین قصد داریم بهترین کالاهای وارداتی را برایتان بگوییم.

 1. قطعات اتومبیل
 2. قطعات ماشین آلات صنعتی
 3. قطعات ساختمانی
 4. مواد اولیه شیمیایی و معدنی
 5. قطعات لوازم کامپیوتر و تلفن همراه

انتخاب این محصولات برای واردات کالا بسیار پرسود است، چرا که امروزه نیاز جامعه به این وسایل بیشتر از قبل است و با واردات این کالاها بخشی از نیاز جامعه را می‌توانید برطرف کنید.

قوانین و شرایط واردات کالا از چین

همانطور که می‌دانید، واردات کالا همانند فعالیت‌های دیگر دارای قوانین بسیار مهمی است که باید آن‌ها را رعایت کنید. این قوانین عبارت اند از:

 1. از اصلی ترین شرایط واردات کالا، داشتن کارت بازرگانی است. داشتن کارت بازرگانی موجب می‌شود تا سندهایی مانند پروفرما برای فرد واردکننده صادر شود. در صورت نداشتن کارت بازرگانی، باید از شرکت‌های بازرگانی معتبر کارت بازرگانی بگیرید.
 2. سپس مهم‌ترین شرط واردات کالا از چین، داشتن مجوزهای ورود کالا و ارائه سندهای حمل و نقل است.
 3. قانون بعدی، دریافت اسناد تامین ارز و بازرسی است. شما باید برای دریافت مجوز کالاهای وارداتی، به سازمان ذیربط مراجعه کرده و مراحل اداری را طی کنید.
 4. دریافت پیش نویس از فروشنده و هماهنگی‌های حمل ونقل از نکات دیگر است. شما باید اسناد ورود کالا به گمرگ و اسناد حمل ونقل توسط کشتی‌رانی‌ها را آماده کنید.
 5. اگر کالاهای شما به گمرکات دیگر ترانزیت شد، با ارائه مدارک و انجام کامل امور می‌توانید کالاها را ترخیص کنید.

برای واردات شما باید با فروشنده چینی برسر قیمت جنس، مقدار جنس، نحوه حمل ونقل و تحویل جنس به توافق برسید و قرارداد امضاء کنید. پس از روندهای گفته شده و انتقال آن به گمرک، باید کالا را به درستی از یکی از گمرکات ایران ترخیص کنید. ممکن است واردات جنس‌ها از چین در هریک از گمرک‌های ایران صورت گیرد، ولی ترخیص جنس‌های وارداتی در گمرک بندرعباس صورت می‌گیرد. مطابق قوانین گمرک، شما باید تشریفات اداری را انجام دهید تا بتوانید مجوز ترخیص کالا را بگیرید.

شرایط واردات کالا از چین

نکات مهم واردات کالا از چین

همانطور که درباره قوانین و شرایط واردات کالا از چین برایتان گفتیم، حالا باید نکات واردات را برایتان بگوییم.

مهم‌ترین نکته‌ای که باید در واردات کالا رعایت کنید، داشتن مشتری برای کالا است. شما اگر مشتری را بشناسید، می‌فهمید به چه اندازه کالا را خریداری کنید، که همین امر موجب ایجاد بهترین مسیر اقتصادی برایتان می‌شود. به این دلیل که انبار کردن کالاها ، هزینه‌های نگهداری و حمل و نقل باعث از بین رفتن سرمایه‌های شما می‌شود که اغلب همین مورد باعث شکست کسب و کارها و نابودی آن‌ها می‌شود. پس باید مسیری را انتخاب کنید که در آن مشتری داشته باشید تا وقتی که کالاها را وارد کردید، حجم سفارش بالایی داشته باشید و مشتری خواهان کالای شما باشد.

در حال حاضر پیدا کردن مشتریان از طریق سایت‌های اینترنتی صورت می‌گیرد که همین امر باعث می‌شود علاوه بر پیدا کردن مشتری‌های داخلی، مشتری‌های خارجی نیز خواهان کالای شما باشند.

انتخاب شرکت مناسب برای واردات کالا از چین

در بین تمام این اتفاقات و قوانین پیش آمده ممکن است افراد فکر کنند که به مشکل بخورند و نتوانند به درستی کالاهای مورد نظر خود را به ایران وارد کنند. شرکت بازرگانی الین با ارائه روش‌های مناسب، این امر را برای شما ساده می‌کند. بازرگانی الین با کارشناسانی مجربی که در ایران و چین دارد می‌تواند در هموارتر کردن شرایط واردات کالا از چین به شما کمک کند. اگر می‌خواهید کالایی وارد کنید و نمی‌دانید که به چه صورتی این فرآیند را انجام دهید تا به سود خوبی برسید، حتما به شرکت ما سری بزنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 3 =

اسکرول به بالا