حمل و نقل دریایی از چین به ایران

حمل و نقل دریایی از چین به ایران

کشور چین از نظر جغرافیایی از موقعیت خوبی برای دسترسی به آب‌های آزاد برخوردار بوده و دارای بنادر مهمی است که ظرفیت و پتانسیل برخی از آنان به بیش از ده هزارتُن در سال می‌رسد. بنادری از قبیل: شانگهای، شنزن، نینگبو، گوانگجو، کینداگدایو، تیانجین، شیامن، دالیان، لیان یونگانگ و سوژو. بازرگانی اِلین توانایی نقل و انتقالات محصولات از چین به ایران را به صورت دریایی داشته و می‌تواند گستره عظیمی از خدمات را در این زمینه به بازرگانان ارائه دهد. حمل و نقل دریایی از انعطاف بالایی نسبت به باقی نقل و انتقالات برخوردار است.

در این روش، برخلاف حمل و نقل هوایی و زمینی، می‌توان حجم نامحدودی از کالا را منتقل کرد و همینطور تنوع کالاهای ارسالی هم می‌تواند بسیار بیشتر باشد. به همین جهت از قیمت معقولی بر خوردار است اما باید توجه داشت که ارسال به این روش، از چین به ایران در حدود 30 تا 35 روز زمان نیاز دارد. پس اگر سفارشات شما فاسد شدنی و دارای تاریخ انقضاء است، پیشنهاد می‌شود که از این روش استفاده نشود.

مراحل ارسال بار دریایی از چین به ایران

  1. انجام هماهنگی و دریافت تاییدیه از سازمان کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران برای واردات کالای مورد نظر
  2. ثبت و سفارش کالا در سازمان صنعت، معدن و تجارت جمهوری اسلامی ایران
  3. ایجاد ارتباط کارشناسان بازرگانی الین در کشور چین با شرکت‌ها و فروشندگان تامین کننده کالا
  4. عرضه مشخصات کالا به کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران جهت از پیش آماده‌سازی فضایی متناسب با حجم کالا
  5. اخذ گواهی از کشتیرانی کشور چین
  6. دریافت سفارشات از تامین کننده و انتقال آن به انبارهای شرکت بازرگانی الین
  7. انجام امور کنترل کیفی محصولات توسط متخصصان بازرگانی الین
  8. ارسال بار دریایی به بندر مورد نظر
  9. دریافت مرسوله در بنادر جنوبی ایران
  10. انجام امور گمرکی و ترخیص کالا (خدمات جانبی)

خدمات جانبی حمل و نقل دریایی

انجام امور گمرکی و ترخیص کالا

ماموریت شرکت بازرگانی اِلین ارسال بار دریایی از چین به ایران و تحویل به متقاضی قبل از ترخیص کالا در اداره گمرک می‌باشد. در صورتی که متقاضی، بنا به دلایلی توانایی ترخیص کالا را نداشته باشد باید تا قبل از ورود کالا به کشور (مطلوب‌ترین زمان قبل از انجام ثبتِ سفارش می‌باشد)، اعضای بازرگانی اِلین را از تصمیم خود باخبر سازد تا با انجام هماهنگی‌های لازم کالا ترخیص شود. لازم به ذکر است که هزینه‌های امور کمرگ و ترخیص کالا جدا از هزینه‌های اعلام شده اولیه می‌باشد.

بسته بندی

در صورتی که فرد متقاضی نیاز به بسته‌بندی و یکسان سازی محصولات خود داشته باشد، باید در اِبتدای انجام سفارشات، متخصصان بازرگانی اِلین را در جریان تصمیم خود قرار دهد.

انبارداری کالا در کشور چین

اگر متقاضی نیاز به نگهداری کالای خود در انبارهای بازرگانی الین (بیش از زمان مقرر) در کشور چین داشته باشد باید تا قبل از انجام ثبت سفارش، تقاضای خود را ارائه نماید تا متخصصان ما بتوانند با توجه به برنامه‌ریزی و فضای ذخیره‌سازی موجود، از قبول انجام این امر اطمینان حاصل نمایند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 2 =

اسکرول به بالا