نکاتی برای واردات پرسود از چین

نکاتی برای واردات پرسود از چین
یکی از مهم‌ترین شاخص‌های واردات از سراسر جهان و واردات پرسود از چین توجه به دو گزینه‌ی زمان و هزینه است. چین به عنوان تولید‌کننده‌ی عمده‌ی کالاهای روزانه، منحصر به فرد و ارزان می‌تواند، یکی از گزینه‌های سودآور در امر صادرات کالا را برآورده کند و با توجه به پیشرفت بازارهای جهانی به صورت آنلاین، می‌توان مستقیماً از بزرگترین بازارهای آنلاین و سایت‌های معتبر جهانی، کالاها را در تعداد، ابعاد مختلف، به صورت عمده و با کیفیت مورد نظر و به صورت نمونه، به راحتی سفارش داد.

دلیل اهمیت واردات از چین ، به خاطر کالای ارزان و متنوعی است که در این کشور آسیای شرقی تولید می‌شود و از طرفی ارتباط نزدیکی میان دو کشور ایران و چین وجود دارد. کشور چین توانسته است بسیاری از کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم جهان را تامین کند، در حالتی که بازار جهانی را در دست گرفته، بسیاری از کشورهای پیشرفته‌ی اروپایی و آمریکایی به دنبال خرید اجناس چینی هستند و می‌خواهند از طریق این کشور مهم، بخشی از نیازهای وارداتی خود را تامین کنند. ایران هم از این قاعده مستثنی نیست و امروزه بسیاری از کالاهای مورد نیاز مردم از چین تامین می‌شود و این مساله نشان می دهد که واردات پرسود از چین چقدر می‌تواند مهم باشد.

دلایل واردات پرسود از چین

دلایل واردات پرسود از چین

به دلیل قطع ارتباط ایران با بسیاری از کشورهای اروپایی و آمریکایی و از طرفی ارتباط نزدیکی که میان دو کشور ایران و چین وجود دارد و همچنین، تولید ارزان و منحصر به فرد عمده‌ی کالاهای روتین در چین، واردات عمده از این کشود صورت می‌گیرد و تمام این موارد از مهم‌ترین دلایل واردات پرسود از کشور چین است. همچنین نرخ ارز در کشور چین به نسبت سایر کشورهای دنیا، به صرفه‌تر است، که این مساله در سایر کشورهای خارجی وجود ندارد و برای تامین کالا از یک کشور اروپایی باید هزینه‌ی زیادی را پرداخت کرد.

تمامی این موارد باعث می‌شود که بسیاری از تاجران و فعالان اقتصادی به فکر واردات پرسود از چین باشند، این در حالی است که کشور چین به عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع تامین کالاهای مهم و ضروری مردم جهان شناخته می‌شود. از جمله کالاهایی که واردات آن از چین سود کلان به همراه دارد می‌توان به واردات پوشاک از چین، واردات کاغذ دیواری، واردات دستگاه از چین و واردات بدلیجات به صورت عمده اشاره کرد.

واردات از چین

رعایت نکاتی برای واردات پرسود از چین

برای واردات پر سود از چین باید به نکات ابتدایی توجه کرد، تا سود کلانی را به دست آورد. قبل از هر چیز باید تمامی مجوزهای لازم برای واردات و صادرات کالا اخذ شود، زیرا بدون داشتن این مجوزها حتی نمی‌توان یک عدد از وسیله‌ی مورد نظر خود را به کشور وارد کرد، به همین دلیل آگاهی از این نکات و گرفتن مجوزهای مربوطه، یکی از اصلی‌ترین اموری است که باید بوسط یک تاجر انجام شود.

ابتدا باید کارت بازرگانی اخذ شود، برای گرفتن این کارت ابتدا باید در دوره‌های وزارت بازرگانی شرکت کرد و بعد از گذراندن آزمون، این کارت به فرد تعلق خواهد گرفت، مدت زمان گرفتن این کارت حدود یک هفته طول می‌کشد و با پیگیری‌های لازم در این زمینه، می‌توان کارت بازرگانی زا دریافت کرد.

شرایط پرداخت و دریافت مبلغ سفارش هم یکی دیگر از گزینه‌های مهم در زمینه‌ی واردات پر سود از چین است. تاجر باید بداند که از طریق چه بانکی و چگونه می تواند ثبت سفارش کالا را انجام دهد تا کالای مورد نظر به دستش برسد و این برای زمانی است که تاجر یا بازرگان نمی‌خواهد و یا نمی‌تواند حضوری به کشور چین مراجعه کند.بنابراین با اطمینان کامل نسبت به تامین کننده‌ای که دارد، می‌تواند وجه مورد نظر را پرداخت کند. البته برای بار اول و دوم بهتر است که برای تامین کالای مورد نظر، از کشور چین و تامین کننده‌ی کالا بازدید کرد و یا این که از طریق شرکت بازرگانی الین که متخصص در این زمینه است یاری جست و کارهای خود را انجام داد.

البته یکی دیگر از مواردی که بسیاری از تاجران ایرانی با آن مواجه هستند، نحوه‌ی صحبت کردن با طرف مقابل در کشور چین است، چون اغلت آنها به زبان چینی صحبت می‌کنند و این مسئله یکی از دغدغه‌های اصلی تجار برای واردات پر سود از کشور چین به حساب می‌آید. برای رفع این مشکل نیز کافی است که تجار از شرکت بازرگانی الین کمک بگیرند تا به موفقیت در ابن زمینه دست یابند و واردات پر سودی را رقم بزنند.

آشنایی با شرکت‌های حمل و نقل بین المللی و چگونه کار کردن با آن‌ها نیز یکی دیگر از مهم‌ترین وظایف هر فعال اقتصادی است که باید به آن آگاه باشد و باید با دقت، این موارد را شناسایی کند و به سادگی بداند مقصد سفارشی که خریداری کرده، کجا و به چه شکل است.

واردات پرسود از چین

شرکت بازرگانی الین و واردات پرسود از چین

در نگاه اول آشنایی با تمامی این موارد برای یک فعال اقتصادی غیر قابل باور و ترسناک است و ممکن است تصور کند که یادگیری و افتادن در این مسیر کار بسیار سخت و پیچیده‌ای است و از عهده‌ی او خارج است، ولی نباید نگران بود، چون برای این مسئله راه حلی وجود دارد و آن کمک گرفتن از شرکت بازرگانی الین است که با آگاهی و تخصص کافی در این زمینه، همراه و همگام با تجار و بازرگانان است. شرکت بازرگانی الین قادر است تا با ساده‌ترین شکل و کوتاه‌ترین زمان ممکن و همچنین صرفه‌جویی در هزینه‌ها، تجار و خریداران را یاری رسانند.

دنیای تجارت، دنیای شیرین و پرسودی است و اگر بتوان در این زمینه آگاهی و آموزش‌های لازم را کسب کرد و از مشاوران شرکت بازرگانی کمک گرفت، قطعا انجام این کار بسیار ساده و پر سود خواهد بود. بنابراین برای رفع هرگونه مشکل یا طرح هر سوالی در زمینه‌ی واردات پرسود از چین ، بهتر است که تجار و بازرگانان از شرکت بازرگانی الین کمک بگیرند تا به موفقیت در ابن زمینه دست یابند و واردات پر سودی را رقم بزنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − یک =

اسکرول به بالا