مهمترین نکات در واردات از چین

مهمترین نکات در واردات کالا از چین

مهمترین نکات در واردات کالا از چین این است که بعد از انتخاب بهترین کالا برای رسیدن به یک تجارت پرسود، باید هدف از تجارت مشخص شود و بعد فروشنده و تولیدکننده‌ی مناسب برای تولید کالای مورد نظر یافت شود. سپس یک قرار دار جامع و کامل تنظیم گردد و بعد از انجام این مراحل به ترتیب، باید بهترین روش برای حمل کالا درنظر گرفته شود و در نهایت مراحل گمرکی به دقت انجام شود.

مهمترین نکات در واردات از چین

با انتخاب بهترین کالا برای واردات کالا از چین و سپس خرید آن همه چیز به پایان نمی­‌رسد و انتخاب بهترین کالا برای واردات از چین، به تنهایی، یک تجارت را به تجارتی پرسود تبدیل نمی­‌کند بلکه عوامل دیگری نیز در این خصوص وجود دارد که بسیار مؤثر هستند و هر یک به اختصار توضیح داده خواهند شد.

مشخص بودن هدف تجارت

مشخص بودن هدف تجارت

یکی از مهمترین نکات در واردات کالا از چین این است که قبل از اقدام به این کار باید تجار تصویری روشن از اهداف خود داشته باشند و بدانند که از واردات کالا دقیقاً چه منظوری دارند. برخی افراد به این علت چین را برای خرید کالای مورد نظر خود انتخاب می‌کنند که می‌­خواهند کالا را با قیمتی خیلی پایین خریداری نمایند و اصلا توجهی به کیفیت کالا و و سلایق مشتریان خود ندارند. در حالی که برخی از واردکنندگان موفق به دنبال پیدا کردن نیاز بازار و کالای مورد نظر مشتریان خود هستند که مشابه آن در داخل کشور وجود ندارد و به همین دلیل چین را برای واردات انتخاب کرده‌اند. در هر صورت واردات از چین باید با یک برنامه‌­ریزی معین و تعریف شده انجام شود و بر اساس برنامه ریزی‌های انجام شده نیاز بازار و سلایق مشتری را درنظر گرفته و بعد بهترین کالا، برای واردات از چین انتخاب شود و باید توجه داشت که احترام به مشتری هم  از اصول اولیه‌ و مهم یک تاجر موفق و کاردان است.

انتخاب فروشنده‌ی مناسب

یک تاجر موفق قبل از خرید باید اطمینان حاصل کند که تأمین کننده‌­ای درست و قابل اعتمادی را انتخاب کرده است زیرا پس از انتخاب بهترین کالا برای واردات از چین، لازم است که کالاهای انتخاب شده دارای استانداردهای کیفیتی مورد نیاز باشد. پس ابتدا بررسی شود که آیا تأمین کننده کالا را از کارخانجات دیگر تهیه می­‌کند یا خود تولید کننده است، زیرا کالای ساخته شده در کارخانه باید مورد آزمایش و بررسی­‌های لازم قرار گیرد تا از استاندارد بودن آن اطمینان حاصل کرد.

برای برقراری روابط بهتر با فروشنده بهتر است از شرکت‌های معتبر بازرگانی، مانند شرکت بازرگانی الین کمک گرفت تا با ارتباط کلامی بین دو طرف معامله، بتوان اعتمادی متقابل در تولیدکنننده و تاجر ایجاد کرد و روابط تجاری پایدارتری به وجود آورد.

تنظیم یک قرارداد جامع و کامل

توصیه می‌­شود حتماً قراردادی جامع و کامل که شامل تمام اطلاعات مربوط به شیوه و نحوه‌ی پرداخت هزینه­‌ها، واحد پول پرداختی و جزئیات مرتبط با حمل و نقل و تحویل کالا می‌شود، توسط کارشناسان یک شرکت بازرگانی معتبر تنظیم شود و به امضای طرفین قرارداد برسد. باید در نظر داشت که اگر فرد بهترین کالا را برای واردات از چین انتخاب کرده باشد اما توجه و دقتی در عقد قرارداد با فروشنده چینی به خرج ندهد، قطعا دچار گرفتاری خواهد شد و نمی‌­تواند تجارت موفقی داشته باشد. بنابراین بهتر است که حتما از کارشناسان خبره و کاردان شرکت بازرگانی الین یاری جویند و با خیالی آسوده بخشی از تجارت خود را به این مجموعه‌ی مهم و معتبر بسپارند. اینکوترمز، مجموعه­‌ای از قوانین بین المللی توافقی در زمینه‌ی تجارت است که تجار باید در این زمینه هم آگاهی‌های لازم را داشته باشند. بنابراین در انجام کار تجارت با چین هیچ نگرانی وجود ادارد و تجار می‌­توانند با استفاده از خدمات شرکت بازرگانی الین هر گونه ریسک در جریان پرداخت هزینه­‌ها، جزئیات معامله و شرایط مربوط به تحویل محموله را به حداقل برسانند و در تجارت خود به سود کلان نائل آیند.

انتخاب بهترین روش حمل و نقل

انتخاب بهترین روش برای حمل و نقل کالای وارداتی

با انتخاب بهترین کالا برای واردات از چین و خرید آن همه چیز به پایان نمی­‌رسد. یکی دیگر از مهمترین نکات در واردات کالا از چین مرحله‌ی حمل و نقل کالا  است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، زیرا کالای مورد نظر باید به سلامت به کشور برسد. برای انجام این کار نیز بهتر است کارهای حمل و نقل را نیز یک شرکت معتبر و باتجربه در این زمینه به سرانجام برساند تا هیچ شک و شبهه‌ای در انجام تجارت به وجود نیاید و کالا به سلامت به مقصد برسد.

در خصوص روش و شیوه حمل نیز باید نکاتی را در نظر داشت. کالاهای چینی معمولاً به دو روش هوایی و دریایی ارسال می­‌شوند. در مواردی که محموله‌ی وارداتی در حجم و وزن بالا است، به وارد کننده توصیه می­‌شود از حمل دریایی استفاده کند تا مجبور به پرداخت هزینه‌های اضافی نشود و هزینه‌های کمتری را برای حمل متحمل شود، که در این صورت به زمان بیشتری نیاز است. در برخی موارد واردکنندگانی که ترجیح می‌­دهند که کالای آن­ها با سرعت بیشتری و در امنیت کامل به دستشان برسد، می­‌توانند با تقبل هزینه­‌های بیشتر، از خدمات حمل هوایی استفاده نمایند که البته این مسئله به انتخاب فرد و تصمیم‌گیری او بستگی دار

انجام دقیق مراحل گمرکی

برای به پایان رساندن کارها به روش صحیح، به واردکنندگان تازه­ کار توصیه می­‌شود که به تنهایی اقدام به تجارت ننمایند و حتما از مشورت کارشناسان بازرگانی الین، برای این تشریفات بهره ببرند، زیرا کارهای مربوط به گمرک دارای پیچ و خم­های فراوانی است که مواجه شدن با آن­‌ها بدون اطلاعات کافی، ممکن است فرد را دچار سردرگمی کند و منجر به صرف وقت و هزینه‌های اضافی شود. ثبت سفارش برای واردات، بررسی تعرفه‌ی گمرکی و کد آن، اخذ مجوزهای لازم، پرداخت عوارض گمرکی و مالیات و … از جمله مراحلی است که برای واردات و ترخیص کالا درنظر گرفته شده است و باید به دقت انجام شوند و سهل انگاری و عدم آگاهی در انجام این امور قطعا فرد را دچار مشکل می‌کند.

باید توجه داشت که تصمیم‌گیری در انتخاب بهترین کالا برای واردات از چین، به تنهایی،مهمترین بخش در تجارت با کشور چین محسوب نمی­‌شود و لازم است که تمام مراحل دیگر با دقت و آگاهی کافی مورد ارزیابی قرار گیرد و سپس اقدام به عمل نمود تا از خسارات احتمالی جلوگیری شود و از طرفی بیشترین سود را نسیب خریداران و تجار نماید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + شانزده =

اسکرول به بالا