بازرگانی الین

بررسی بازار فوتین در بازرگانی الین

بازار فوتین | آشنایی با ناحیه‌های مختلف و نکات مهم خرید از این بازار

فوتین، بزرگ‌ترین بازار عمده فروشی در چین

چین در سالیان اخیر به یکی از بزرگ‌ترین کشورهای صادرکننده کالا به ایران شناخته شده است و سالانه تاجران بسیار زیادی اقدام وارد کردن کالا از این کشور به ایران را دارند. اما یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های تمامی این بازرگانان، پیدا کردن یک بازار عمده فروشی خوب برای خرید بهتر کالاها با قیمت پایین‌تر است. چین بازارهای عمده فروشی بسیار زیادی دارد اما تمامی آن‌ها برای خرید کالاهای صادراتی مناسب نیستند و یا خدمات خوبی را به مشتریان خود ارائه  نمی‌دهند. اگر شما هم می‌خواهید اقدام به واردات کالا از این کشور کنید و با بازارهای عمده فروشی آن آشنایی ندارید، حتما این مطلب را مطالعه کنید تا با یکی از بهترین و بزرگترین بازارهای چین، یعنی بازار فوتین آشنا شوید.

بررسی بازار فوتین در بازرگانی الین

آشنایی با بازار فوتین

ایوو یکی از شهرهای تجاری در کشور چین است و سالانه پذیرای خیل عظیمی از تجار و بازرگانان سراسر جهان است که دلیل آن هم وجود بازار فوتین در این شهر است.  فوتین یکی از بزرگ‌ترین بازارهای عمده فروشی در جهان است و وسعت بی نظیر آن، می‌تواند تعجب هر بیننده‌ای را بر انگیزد. محوطه این بازار، دارای ساختمان‌های متعدد و به هم پیوسته طولانی، در چند طبقه بوده که هر کدام از آن‌ها دارای تعداد بی شماری از غرفه‌های تولید کنندگان و توزیع کنندگان انواع کالاهای چینی است.

اگر کسی وارد این شهر شود، حتی اگر تاجر هم نباشد، امکان ندارد سری به این بازار بی سر و ته نزند. تمامی بازدید کنندگان در هنگام ورود به این بازار، تنها می‌توانند بخشی از این بازار غول پیکر را ببینند. بازار فوتین در سال 1982 تاسیس شد اما طی 30 سال گذشته، 11 بار تغییر یافت و ساختمان‌های جدیدی به آن  اضافه شد تا به شکل کنونی خود در بیاید.

پیشنهاد مطالعه :  بهترین شرکت بازرگانی

آشنایی با ناحیه‌های مختلف بازار فوتین در بازرگانی الین

البته تمامی این تغییرات در جهت افزایش امکانات و سرویس‌های لازم برای یک تبدیل شدن به یک بازار بین المللی بود و به همین دلیل، بازار فوتین در حال حاضر توانسته جایگاه بسیار ویژه‌ای در چین و در دنیا پیدا کند. در حال حاضر این بازار به یک مرکز اطلاعات، نوآوری، نمایشگاهی و مرکز توزیع کالاهای مصرفی تبدیل شده است و بسیاری از تجار، حتی چندین نوبت در سال به این بازار مراجعه می‌کنند تا با کالاهای جدید آشنا شوند و مواردی که نیاز دارند را خریداری کنند. امروزه بازار فوتین به جای یک  بازار سنتی بزرگ، به یک نمایشگاه بین المللی تبدیل شده است که 365 روز سال باز است و عموم مردم می‌توانند از آن دیدن کنند.

اطلاعات تفکیکی کالاها و نواحی بازار فوتین

بازار ایوو در مساحتی بالغ بر 4 میلیون متر مربع تاسیس شده است و در این بازار، بیش از 100 هزار تولید کننده، 400 هزار کالای مختلف را به فروش می‌رسانند که آماری فوق العاده برای یک بازار است. بالای 70 درصد از کالاهای عرضه شده در این بازار به کشور دیگر صادر می‎شود. سالانه 400 هزار خریدار خارجی از 100 کشور جهان، برای بازدید و خرید کالاهای مورد نظر خود به این بازار مراجعه می‌کنند.

البته لازم به ذکر است که 1300 تاجر خارجی و شرکت بازرگانی از 100 کشور مختلف دنیا، در شهر ایوو سکونت دارند و دفتر دایر کرده‌اند. به طور میانگین، طبق آخرین آمارهای منتشر شده از سوی مسئولان این بازار، روزانه بیش از 40 هزار نفر از این بازار دیدن می‌کنند که حدود 5 هزار نفر از آن‌ها خارجی هستند.

بازار فوتین از 5 قسمت اصلی تشکیل شده است که قبل از مراجعه به آن، باید نوع کالاهای مورد نیاز خود را در نظر داشته باشید و بخشی که مخصوص کلاهای شما است را انتخاب کنید، زیرا اگر بدون اطلاع قبلی وارد این بازار شوید، در صورتی که اشتباهی کنید، روزها باید به دنبال محل اصلی فروش محصولات مورد نظر خود بگردید. در ادامه هر یک از این 5 قسمت را به تفکیک بررسی می‌کنیم.

پیشنهاد مطالعه :  بازار ایوو بزرگترین بازار عمده فروشی جهان

ناحیه اول

بخش اول این مجموعه در سال 2001 آغاز شد و در سال 2002 با مساحتی در حدود 340000 متر مربع افتتاح شد. این بخش در 4 طبقه ساخته شده است که هر کدام از آن‌ها مختص کالاهای خاصی می‌باشند.

 • طبقه اول: گل مصنوعی، اسباب بازی و لوازم گل
 • طبقه دوم: جواهرات و زیورآلات، لوازم زینتی مو
 • طبقه سوم: زیورآلات، قاب، سرامیک و کریستال، لوازم توریستی و سفری، لوازم جشن، لوازم دکوری
 • طبقه چهارم: سالن تایوان ( گل، زیورآلات، صنایع دستی)، بازار فروش محصولات کارخانه‌ای مانند اسباب بازی، لوازم و ابزار و …

اطلاعات تفکیکی ناحیه‌های مختلف بازار فوتین در بازرگانی الین

ناحیه دوم

بخش دوم بازار فوتین در سال 2004، با مساحتی در حدود 600000 متر مربع باز شد که میزبان 8000 غرفه و بیش از 10000 کسب و کار است. این ناحیه از 5 طبقه تشکیل شده است که هر کدام از آن‌ها به شرح زیر هستند.

 • طبقه یک: پوشاک و لوازم مرتبط با باران و طوفان، کیف‌های سامسونت و چتر
 • طبقه دوم: تولیدات الکتریکی، ابزار و سخت افزار، قفل، وسایل نقلیه
 • طبقه سوم: ابزار آشپزخانه، لوازم بهداشتی، لوازم خانگی کوچک، لوازم ارتباطی و مخابراتی، تجهیزات الکترونیکی و عکاسی، باتری و لامپ و ساعت
 • طبقه چهارم: ابزار و لوازم الکترونیکی
 • طبقه پنجم، آژانس‌های صادراتی و تولیدات ویژه

ناحیه سوم بازار فوتین

ناحیه سوم این مجموعه در سال 2008 و در 5 طبقه و یک زیر زمین تاسیس شد.

 • زیر زمین: تصاویر سال نو، تقویم‌های دیواری
 • طبقه اول: کاغذ، جوهر و خودکار و عینک
 • طبقه دوم: تولیدات تفریحی و سرگرمی، کالاهای ورزشی، لوازم التحریر
 • طبقه سوم: آینه و شانه، دکمه و زیپ، لوازم آرایشی و زیبایی، اکسسوری‌های پوشاک
 • طبقه چهارم: کالاهای کارخانه‌ای مانند لوازم آرایشی، کالاهای ورزشی و …
 • طبقه پنجم: قاب و نقاشی

ناحیه چهارم

بخش چهارم بازار فوتین نیز مانند  ناحیه سوم، در سال 2008 تاسیس شد. این ناحیه نیز دارای 5 طبقه است که هر کدام از آن‌ها به شرح زیر می‌باشند.

 • طبقه اول: جوراب
 • طبقه دوم: کالاهای بافتنی، دستکش، کلاه و نقاب، ضروریات روزانه، گوش پوش
 • طبقه سوم: حوله، طناب، کفشش، کراوات، نخ قلاب دوزی
 • طبقه چهارم: لباس زیر، کمربند، روسری
 • طبقه پنج: کفش، پوشاک، قاب و لوازم التحریر و کرگز خرید و گردشگری
پیشنهاد مطالعه :  چین (قدرت نوظهور اقتصادی)

آشنایی با ناحیه‌های مختلف بازار بزرگ فوتین در بازرگانی الین

ناحیه پنجم

منطقه پنجم بازار فوتین در سال 2011 و در 5 طبقه افتتاح شد که هر کدام از آن‌ها به شرح زیر هستند.

 • طبقه اول: مرکز تجاری و نمایشگاهی تولیدات آفریقایی، زیورآلات، صنایع دستی، مواد مصرفی روزانه، پوشاک، تولیدات بهداشتی
 • طبقه دوم: کالای خواب، صنایع دستی
 • طبقه سوم: پارچه، پرده، منسوجات بافتنی
 • طبقه چهارم: لوازم ماشین و موتور سیکلت، ضروریات ماشین، توزیع کالاهای مصرفی
 • طبقه پنجم: خدمات آنلاین، فروشگاه‌های مجازی

با خدمات بازرگانی الین، تجارت خود را پر سود کنید

در این مطلب از وب‌سایت بازرگانی الین، با بررسی بازار فوتین همراه شما بودیم. فوتین یکی از بزرگ‌ترین بازارهای عمده فروشی در چین و جهان است و سالانه تجار بسیار زیادی زیادی برای خرید کالاهای مورد نظر خود به این بازار مراجعه می‌کنند. اگر شما هم می‌خواهید از این بازار خرید کنید، می‌توانید از خدمات مجموعه ما استفاده کنید. بازرگانی الین، در شهر ایوو شعبه فعال دارد تا تجار ایرانی بتوانند به راحتی کالاهای مورد نیاز خود را از این بازار غول پیکر خریداری کنند.

1.3 3 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محسن
محسن
8 ماه قبل

ممنون از اطلاعات کامل ،جامع و مفیدتون پیروز باشید

پیمایش به بالا