بازرگانی الین

سایت‌های آنلاین در چین

سایتهای برتر خرید آنلاین از چین

امروزه در بسیاری از کشورهای جهان تمایل زیادی به خرید اینترنتی وجود دارد و  بازار فروشگاه اینترنتی و خرید آنلاین بسیار داغ است. در واقع وبسایت های برتر خرید آنلاین در چین یا فروشگاه‌های اینترنتی به سایتهابی گفته می‌شود که با ارائه‌ی کالا و خدمات به صورت آنلاین، نیاز کاربران خود را مرتفع می‌سازند. خرید بصورت آنلاین از سایت‌های عمده فروشی دارای مزیت‌هایی است که افراد را وادار به خرید از این سایت‌ها می‌کند. یکی از این مزایا صرفه جویی در زمان است و دیگری مقرون به صرفه بودن در این نوع خرید اینترنتی است چرا که در طول چند سال اخیر، به علت نرخ پایین دستمزد کارگران در کشور چین، محصولات ارزان قیمت فراوانی روانه‌ی بازار می‌شود.

وب سایت‌های مختلفی برای سورسینگ در چین وجود دارند که به ارائه‌ی پیشنهاد محصولات بصورت عمده فروشی اختصاص داده شده‌اند، اغلب این وب سایت‌ها به زبان انگلیسی هستند تا بتوانند بر کاربران بین المللی نیز تمرکز داشته باشند. با جستجو در این وب سایت‌ها می‌توان اطلاعات زیادی را از کارخانه‌های زیادی جمع آوری کرد و برترین منابع چین را پیدا کرد و در نتیجه بهترین نتایج را از تجارت با چین کسب کرد.

خرید آنلاین

سایت علی بابا

www.alibaba.com

علی بابا یکی از سایتهای برتر خرید آنلاین در چین و معتبرترین وب سایت سورسینگ چین است. این سایت به عنوان بزرگترین پرتال بیزنس به بیزنس جهان، جهت تامین منابع تولید یا منبع یابی در چین استفاده می‌شود و معمولا اولین وب‌سایتی است که برای جستجوی کالا به ذهن مردم خطور می‌کند. در این سایت تعداد تامین کنندگان و کسانی که به دنبال محصول هستند بسیار جامع است. گروه علی بابا از آغاز فعالیت خود به عنوان وب‌سایت منبع شروع به کار کرد و در حال حاضر به بزرگترین شرکت فنآوری چین تبدیل شده است. و هم اکنون نقش مهمی در فروش انواع محصولات چین و مخصوصا فنآوری ایفا می‌کند.

با این حال این وب‌سایت به عنوان کانون جعل و کپی هم شناخته می‌شود. به طوری که از مدیر علی بابا، جک ما به عنوان سرطان نیز یاد می‌شود. حال آن که کلاهبرداران زیادی هم در علی بابا وجود دارند. برای خرید کالا از تامین کنندگان علی بابا حتما باید مراجعه‌ی حضوری داشت و یا از افراد کاردان و شایسته کمک گرفت. برای بسیاری از افراد که به دنبال تجارت با چین و واردات کالا از چین هستند، منبع یابی از طریق علی بابا یکی از اولین و بهترین انتخاب‌ها است. دفتر مرکزی سایت علی بابا در هانگزو، چین است و شعار آن “تجارت جهانی از اینجا شروع می‌شود.” است.

سایت علی اکسپرس

www.aliexpress.com

این سایت قسمتی از گروه علی بابا است که در سال 2010 به عنوان بستری برای فروش شرکت‌های چینی به مصرف کنندگان خارجی راه اندازی شد و کالاها را به قیمت عمده فروشی عرضه می‌کند. این سایت بیش از 44  دسته بندی محصول دارد، و نزدیک به 6000 مورد کالا را به فروش می‌رساند. پوشاک، ابزارآلات، کامپیوتر، تلفن همراه، لوازم الکترونیکی مصرفی، ساعت، کفش و… برخی از چندین دسته بندی اقلام است که در این سایت ارائه می‌شود.

علی اکسپرس سایتی برای سورسینگ جهت مقاصد تجاری نیست، ولی به دلیل حداقل سفارش کمی که دارد، مورد استقبال کاربران واقع شده است. دفتر مرکزی  این سایت در هانگژو، چین است و شعار آن “خرید عاقلانه تر، زندگی بهتر” است.

سایت دی اچ گیت

www.dhgate.com

دی اچ گیت یک وبسایت تجارت الکترونیکی و یک بازار عمده فروشی آنلاین است که در سال 2004 بوجود آمده است. این سایت در ارائه یک پایگاه کسب و کار به کسب و کار تخصص یافته است، که این امر را در دسته بندی‌های مختلف مانند لوازم الکترونیک، کامپیوتر، اتومبیل و پوشاک ورزشی ارائه می‌کند. این سایت نزدیک به یک میلیون تامین کننده و بیش از 25 میلیون محصول را در عرضه می کند.

در این بازار سفارشهای کمتری نسبت به سایر پورتال‌ها وجود دارد و یکی از ویژگی‌های اصلی این پلتفورم قابلیت کنترل پرداخت آنها است و در این پورتال پس از دریافت تایید مشتری نسبت به دریافت کالا، پول تامین کننده پرداخت می‌گردد. دفتر مرکزی این سایت در پکن، چین است و شعار آن “در سطح جهانی بخرید، در سطح جهانی بفروشید.” است.

پیشنهاد مطالعه :  توسعه اقتصادی چین

سایت گلوبال سورس

www.globalsources.com

گلوبال سورس به بیش از 1.4 میلیون نفر خریدار دارد که از بیش از 240 کشور جهان کمک کرده تا بتوانند با چین ارتباط تجاری برقرار کنند. نمایشگاه‌های منظّم تجاری آنها در هنگ کنگ خیلی پرطرفدار است و به مشتریان مختلف جهت سورسینگ از چین کمک می‌کند. این وب‌سایت فرصت پیدا کردن تامین کنندگان چینی را فراهم کرده است، ولی باید بعد از یافتن تامین کننده، باید ارزیابی‌های لازم صورت پذیرد و کارها به درستی انجام شود. دفتر مرکزی این سایت در هنگ کنگ است و شعار آن “صادر کنندگان قابل اعتماد را پیدا و ملاقات کنید.” است.

سایت تامین کنندگان چین

www.en.china.cn

این پورتال یکی از سایتهای برتر خرید آنلاین در چین است که تنها پورتال بیزنس به بیزنس چینی است که مورد تایید دولت چین واقع شده است. تحقیقات نشان می‌دهد که این پورتال متعلق به مرکز اخبار اینترنتی چین است که تحت نظر دفتر اطلاعات شورای امور خارجه می‌باشد. با وجود رابط  کاربری دست و پا گیر، یک وب‌سایت مفید برای بسیاری از تامین کنندگان و محصولات چینی است. دفتر مرکزی این سایت در پکن، چین است و شعار آن “اتّصال خریداران جهانی و تامین کنندگان چین” است.

وب سایت برتر خرید آنلاین در چین

سایت ساخت چین

www.made-in-china.com

این سایت در سال 2007 تاسیس شده است و در حال حاضر عرضه‌ی محصولات بیش از 10 میلیون تولید کننده را بر عهده دارد. این وب‌سایت یک بستر شخص ثالث، برای ارتباط خریداران با فروشندگان است و همچنین دارای یک طرح زیبا و منسجم است که کاربران را به راحتی پیش می‌راند.

در این سایت تامین کنندگان چینی می‌توانند اکانت خود را داشته باشند و آدرس، مشخّصات، محصولات و معرفی شرکت خود را در نیز می‌توانند در این وب‌سایت درج نمایند. دفتر مرکزی این سایت در نانجینگ، چین است و شعار آن “اتّصال خریداران با تامین کنندگان چینی” است.

سایت OFWEEK

en.ofweek.com

این وبسایت متخصّص در فنآوری‌های الکترونیکی و الکترونیک است. یک وب‌سایت با طرّاحی زیبا که بسیاری از تامین کنندگان چینی برای تجارت آنلاین در این وب‌سایت حضور دارند. بنابراین در صورت کسب اطلاعات درباره‌ی محصولات چینی در زمینه فنآوری، بهتر است بازدیدی از این سایت به عمل آید. دفتر مرکزی این سایت در شنزن، چین است و شعار آن “بازار بیزنس به بیزنس  صنعت” می‌باشد.

وبسایت HKTDC

www.hktdc.com

این روزها در هنگ کنگ تعداد زیادی کارخانه وجود ندارد، امّا بسیاری از شرکت‌های هنگ کنگ، کارخانه‌هایی را در سرزمین‌های اصلی دارند و وب‌سایت‌ها دروازه‌ی خوبی برای تهیه‌ی محصولات است. این وب‌سایت توسط شورای توسعه تجارت هنگ کنگ اداره می‌شود و نقش مهمی در برقراری ارتباط تامین کنندگان هنگ کنگ با خریداران خارجی دارد. دفتر مرکزی این سایت در هنگ کنگ است و شعار آن “تجارت شما، ماموریت ما” است.

سایت DIYTADE

www.diytrade.com

این وب‌سایت یک پلتفورم با طراحی زیبا و کاربری آسان است که بیش از 5 میلیون محصول را در طیف گسترده ای‌ از صنایع، لباس زیر گرفته تا بلبرینگ و توپ و… تامین می‌کند. دفتر مرکزی این سایت در هنگ کنگ است و شعار آن “پلتفورم بیزنس به بیزنس تجارت جهانی” است.

سایت TRADEKEY

www.tradekey.com

این پلتفورم یک وب‌سایت جهانی سورسینگ و اولین وب‌سایت بیزنس به بیزنس است که دارای گواهینامه‌های ISO9001 و ISO27001  است با دفاتری در شانگهای، گوانجو و پکن که  حضور قدرتمندی در چین دارد. اگرچه این وب‌سایت مقداری آشفته به نظر می‌رسد، ولی حاوی اطلاعاتی از منابع چینی در کشور چین هست. دفتر مرکزی این پلتفورم در ریاض، عربستان سعودی است و شعار آن ” کلید شما برای تجارت جهانی ” است.

سایت ECVV

www.ecvv.com

این وبسایت جهت برقراری پل ارتباطی بازرگانان برای بهره‌گیری از توانایی‌ها در انجام معاملات خودشان است و این پلتفورم توسط دولت شنزن و شورای تجارت بین الملل آمریکا توصیه و مورد تائید آنها واقع شده است. دفتر مرکزی این سایت در شنزن، چین است و شعار آن “معاملات خود را به چالش بکشید.” است.

وبسایت EC21

www.ec21.com

این پلتفورم یکی از پیشروترین بازارهای کسب و کار به کسب و کار تجارت جهانی است و در این وب‌سایت محصولات تولیدکنندگان چینی به خریداران بین المللی معرفی می‌شود. دفتر مرکزی این پلتفورم در سئول، کره جنوبی است و شعار آن “بازار جهانی بیزنس به بیزنس” است.

سایت‌های برتر خرید آنلاین

سایت MAKEPOLO

www.en.makepolo.com

این وبسایت خود را به عنوان موتور جستجوی دقیق خرید معرفی می‌کند ولی در واقع عملکرد آن مثل سایر وب‌سایتهای سورسینگ است. در این سایت تعداد زیادی از کالاها و تامین کنندگان لیست می‌شود. بنابراین به نظر می‌رسد که ارزش جستجو کردن را دارد. یکی از ایرادهایی که به این پلتفورم می‌توان گرفت سرعت پایین آن است. دفتر مرکزی این پلتفورم در پکن، چین است و شعار آن ” موتور جستجوی دقیق خرید ” است.

پیشنهاد مطالعه :  حقایق تجاری آمریکا و چین

سایت ASIAN PRODUSTS

www.asianproducts.com

بر روی تامین کنندگان تایوان و چین تمرکز دارد. اگرچه اطلاعاتشان مقداری قدیمی است ولی کاربردی است. دفتر مرکزی این پلتفورم در تایپه، تایوان است و شعار آن ” ایجاد ارتباط بین خریداران و تامین کنندگان ” است.

سایت ECPLAZA

www.ecplaza.net

این پلتفورم یکی از سایتهای برتر خرید آنلاین در چین است که تعداد زیادی از تامین کنندگان چینی را در وب‌سایت پرسرعت خود جمع کرده است. دفتر مرکزی این پلتفورم در سئول، کره جنوبی است و شعار آن ” شانس تجارت بیشتر برای شما ” است.

سایت گلوبال مارکت

www.globalmarket.com

گلوبال مارکت یکی از سایتهای برتر خرید آنلاین در چین است که همکاری مستقیمی با تامین کنندگان چینی برقرار کرده است. این پلتفورم ادعا می‌کند که تامین کنندگان آنها گواهینامه‌ی معتبر GMC یا گواهینامه‌ی جهانی تولیدکننده را دارند. دفتر مرکزی این پلتفورم در گوانجو، چین است و شعار آن ” تولیدکنندگان معتبر آنلاین ” است.

سایت YIWUGO

www.yiwugo.com

به عنوان وب‌سایت رسمی، بزرگترین بازار عمده فروشی کالاهای کوچک جهان در جهان است که در بازار بین المللی فوتین فعالیت دارد. این وب‌سایت منبعی برای معرفی آنلاین فروشگاه‌های بازار بزرگ فوتین هست. اگر قصد بازدید از بازار عظیم ایوو را دارید بهتر است ابتدا از این وب‌سایت بازدید کنید. دفتر مرکزی این پلتفورم در ایوو، چین قرار دارد و بزرگترین بازار عمده فروشی آنلاین در جهان است.

سایت MANUFACTURERS

www.manufacturers.com.tw

این پلتفورم یکی از سایتهای برتر خرید آنلاین در چین و یکی دیگر از وب‌سایت‌های بیزنس به بیزنس است که لیست کاملی از تولیدکنندگان چینی و تایوانی را در خود جای داده است و اگرچه لیست آنها طیف گسترده‌ای از محصولات را در نظر می‌گیرد ولی به نظر می‌رسد که آنها در زمینه‌ی تجهیزات صنعتی قوی‌تر هستند و در این زمینه بیشتر فعالیت می‌کنند. دفتر مرکزی این پلتفورم در تای‌چونگ، تایوان است و فعالیت خود را بیشتر درزمینه‌ی واردات تجهیزات صنعتی متمرکز کرده‌اند.

سایت BANGGOOD

www.banggood.com

بنگ گود متخصص در زمینه‌ی الکترونیک، ربات، تلفن همراه و لوازم جانبی است. این پلتفورم که از سرزمین اصلی و هنگ کنگ ساپورت می‌شود، به مشتریانش در سرتاسر جهان سرویس می‌دهد. دفتر مرکزی این پلتفورم در گوانجو، چین است و شعار آن ” خرید با سرگرمی ” است.

وبسایت تجارت تایوان

www.taiwantrade.com

بسیاری از کارخانه‌ها در چین توسط شرکتهای تایوانی اداره می‌شوند. استفاده از وب‌سایت تجارت تایوان می‌تواند راهکاری عالی برای پیدا کردن آنها باشد. دفتر مرکزی این پلتفورم در تایپه، تایوان است و این وب‌سایت برای یافتن محصولات تایوان نیز مفید است.

وبسایت 1688

www.1688.com

این وب‌سایت یکی از سایتهای برتر خرید آنلاین در چین است که ورژن چینی علی بابا است و دفتر مرکزی این پلتفورم در هانگژو، چین قرار دارد و به زبان چینی نوشته شده است.

سایت HC360

www.hc360.com

این وب‌سایت یکی از پورتال‌های بیزنس به بیزنس و پیشرو چین در تجارت داخلی است. دفتر مرکزی این پلتفورم در پکن، چین است و به زبان چینی نوشته شده است.

سایت گونگ چانگ

www.gongchang.com

این پلتفورم آنلاین کالایابی در چین، در زمینه ماشین آلات و تجهیزات در اندازه های بزرگ تخصٌص دارد. دفتر مرکزی این پلتفورم در ژنگژو، چین است و به زبان چینی نوشته شده است.

سایت تام تاپ

www.tomtop.com

این بازرگانی اینترنتی در سال 2004 ثبت شده است و محصولات خود را با ترابری رایگان به تمام جهان را عرضه می‌کند. بازی‌های ویدئویی، لوازم جانبی تلفن‌های همراه، لوزام جانبی کامپیوتر، جواهرات، و لوازم جانبی اتومبیل برخی از محصولات متعدد موجود بر روی این سایت می‌باشد.

خرید آنلاین

وبسایت لایت تیک

lightake.com

این فروشگاه اینترنتی عمده فروشی با حمل و نقل کم هزینه و دستیابی به دسته بندی‌های متعدد، محصولاتی مانند کامپیوترها، کامپیوترهای لوحی یا تبلت‌ها، گوشی‌های تلفن همراه، لوازم ال ای دی، اسباب بازی‌ها، و حافظه فلش را تامین می‌کند. در این سایت همچنین خرید گروهی امکان پذیر است و در عین حال مرتبا حراج‌هایی نیز برپا می‌شود.

سایت دیل اکسپرس

www.dx.com

این سایت که در سال 2006 شروع به کار کرده است، بیش از 80000 مورد در دسته بندی‌های متعدد کالا ارائه می‌دهد. محصولاتی مانند کامپیوتر، ابزار الکترونیکی، تلفن همراه، بازی‌های ویدئویی، لوزام ورزشی و…. این سایت همچنین یک بخش سیمای اجتماعی، یک انجمن و یک بخش وبلاگ نویسی را نیز تامین می‌کند، که نظرات کاربران درباره‌ی محصولات، در این بخش به نمایش می‌گزارند تا کاربران با دیدن دیدگاه‌های دیگران بتوانند به درستی انتخاب و سپس خرید کنند. همچنین در این سایت حراج نیز در دسترس عموم قرار می‌کیرد.

سایت لایت این د باکس

www.lightinthebox.com

یک فرشگاه برای فروش عمده است که در سال 2006 کار خود را آغاز کرده است. این سایت از طریق خرید مستقیم از تولید کننده، برای محصولات خود قیمت‌های پایینی را در نظر گرفته است. بسته‌های عروسی  مانند محصولات لباس و زیبایی و لوازم الکترونیکی مانند کامپیوتر و دستگاه های تلفن همراه در این سایت در دسترس همگان قرار دارد.

پیشنهاد مطالعه :  چین (قدرت نوظهور اقتصادی)

وبسایت تاینی دیل

www.tinydeal.com

این فروشگاه عمده فروشی اینترنتی بیش از 50000 محصول را در دسته بندی‌های مختلف عرضه می‌کند. محصولاتی مانند گوشی‌های تلفن همراه، لوازم الکترونیکی، کامپیوترها، ساعت، بازی‌های ویدیویی و هدایا و…. محصولات به قیمت زیر 5 دلار در یک بخش مخصوص پیشنهاد می‌شوند، در حالی که فروش می‌تواند بر مبنای مارک محصولات نیز انجام پذیرد.

سایت فوکال پرایس

www.focalprice.com

این سایت یک فروشگاه کسب و کار  به مصرف کننده است که بیش از 70000 محصول را در سایت خود عرضه می‌کند. بیش از 100 دسته بندی مختلف مانند دستگاه تلفن همراه، تبلت، لوازم جانبی اتومبیل، ویدئوها  را ارائه می‌کند و دارای یک بخش بحث و گفتگو نیز می‌باشد. که در آن کاربران می‌توانند نظرات خود را بیان کنند.

سایت چاینا ویژن

www.chinavasion.com

این سایت در سال 2006 ثبت شده، این شرکت عمدتا در عرضه لوازم الکترونیکی در چند دسته بندی مانند گوشی‌های اندرویدی، دستگاه‌های پخش دی وی دی، دستگاه‌های پخش ام پی‌ تری و پروژکتورهای دی وی دی تخصص دارد. این فروشگاه برای تمام محصولات خود یک گارانتی 12 ماهه ارائه می‌کند و بطور همزمان پشتیبانی مشتریان را نیز تامین می‌کند.

سایت پانداول

www.pandawill.com

در سال 2009 آغاز به کار کرده است، این مجموعه یک تامین کننده عمده‌ی کسب و کار  به مصرف کننده است که محصولات متعددی مانند لوازم الکترونیکی، ابزارآلات و پوشاک را مستقیما از تولید کننده تامین می‌کند. این فروشگاه خدمات مشتری خود را سال‌هاست که عرضه می‌کند و بیش از 30000 محصول را به مشتریان عرضه می‌کند.

سایت تریدتن

www.tradetang.com

یک فروشگاه عمده فروشی کسب و کار به کسب و کار است که برای بسیاری از محصولات خود حمل و نقل رایگان عرضه می‌کند. ابزارآلات موسیقی، لوازم الکترونیک، اسباب بازی، جواهرات، کفش و دستگاه‌های تلفن همراه، برخی از دسته بندی‌های متعددی از محصولات ارائه شده در این سایت است که فروشگاه برای آن‌ها لیستی از تامین کنندگان پیشنهادی را عرضه می‌کند.

سایت چاینا بای

www.chinabuye.com

این سوپرمارکت اینترنتی در ارائه‌ی انواع مختلف لوازم الکترونیکی مانند گوشی‌های موبایل، لوازم جانبی کامپیوتر، ابزار خودکار، ابزار خانگی و لوازم جانبی گوشی‌های موبایل تخصص دارد. این سایت در سال 2006 راه اندازی شده است و چندین روش پرداخت را پذیرفته است که پی پال نیز شامل آن‌ها می‌شود.

وب سایت خرید آنلاین

وبسایت میلانو

www.milanoo.com

این مجموعه یک فروشگاه اینترنتی آنلاین است که در سال 2008 شروع به کار کرده، عمدتا تخصص آن عرضه‌ی مجموعه‌ی لباس و پوشاک  برای انواع مناسبت‌های خاص مانند عروسی‌ها است. این فروشگاه همچنین پیشنهادات و راهنمایی‌هایی را نیز در این زمینه ارائه می‌دهد.

سایت سمی درس

www.sammydress.com

این وبسایت عمدتا عرضه کننده لباس‌های مردانه و زنانه بوده و در عین حال جنبه‌های دیگر مانند جواهرات، کفش، ساعت و هدایا را نیز ارائه می‌کند. این سایت همچنین معاملات هفتگی و جدیدترین محصولات بازار را نیز لیست می‌کند و در اختیار کاربران قرار می‌دهد و همزمان پشتیبانی مشتریان را بصورت 24 ساعت در روز و هفت روز هفته، عرضه می‌کند.

سایت هول سیل درس

www.wholesale-dress.net

این یک عمده فروشی اینترنتی در ارتباط با مد و جنبه‌های وابسته به آن فعالیت می‌کند و بیش از 6000 سبک لباس در خط تولید خود دارد که شامل اقلام مردانه، زنانه و کودکان می باشد. لباس‌های سایز بزرگ نیز در دستور کار این سایت قرار دارد و در این زمینه نیز به زودی به فعالیت می‌پردازد.

سایت پلی آسیا

www.play-asia.com

این وبسایت یکی از سایتهای برتر خرید آنلاین در چین است که در سال 2002 شروع به کار کرده است و در عرضه‌ی بازی‌های ویدیویی، اسباب بازی و ابزارآلات، تخصص یافته است. همچنین در این سایت سی دی‌ها و دی وی دی‌های موسیقی ارائه می شود. بازی‌های ویدیویی در این سایت تمام سیستم عامل‌های اصلی بازی مانند ایکس باکس، نین‌تندو و پلی استیشن را تحت پوشش قرار می‌دهد.

سایت پرایس انجلز

priceangels.com

این فروشگاه اینترنتی کسب و کار به مصرف کننده، بیش از 40000 محصول در دسته بندی‌هایی مانند پوشاک، لوازم الکترونیک، دستگاه‌های تلفن همراه، دوربین، حافظه و لوازم جانبی اتومبیل را عرضه می‌کندو بیش از 100 نوع دسته بندی را ارائه می‌دهد. در این وبسایت برای اغلب محصولات، یک ضمانت سه ماهه در نظر گرفته شده است.

وبسایت بنگ گود

www.banggood.com

این وبسایت یکی از سایتهای برتر خرید آنلاین در چین است که علاوه بر ارائه نظرات و ویدئوهای متعدد بر روی محصولات، یک بخش بحث و گفتگو را نیز در مورد محصول عرضه می‌کند. این سایت از تامین کنندگان چینی و دیگر تامین کنندگان بین المللی تشکیل شده است و در سال 2004 شروع به کار کرده است و عرضه کننده‌ی بیش از 30000 محصول می باشد.

3.5 2 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا