بازرگانی الین

حواله یوان به چین

حواله یوان به چین

ارسال حواله یوان به چین از سوی درخواست کنندگان، با وجود تحریم‌ها و محدودیت‌های سیستم بانکداری ایران به راحتی امکان‌پذیر است و در این بین، موسسات و شرکت‌های معتبر در راستای ارائه‌ی خدمات ارزی، انتقال وجه و مبادلات مالی جهت رفاه حال متقاضیان فعالیت می‌کنند. باید یادآور شد که کشور چین در پیشرفت صنعت و اقتصاد و تجارت جهان بسیار موثر بوده به طوری که مورد توجه بسیاری از بازرگانان، تجار و سرمایه گذاران قرار گرفته است و ارسال حواله یوان به چین اغلب برای مهاجران و تچاری که به دنبال سرمایه‌گذاری در کشور چین هستند، انجام می‌شود.

چین، به عنوان بزرگترین شریک تجاری ایران، حدود یک پنجم کل صادرات ایران را به خود اختصاص داده است، به طوری که صادرات بیش از 50 میلیارد دلار در سال، متعلق به کشور چین می‌باشد. مهمترین صادرات ایران به چین در کنار نفت و محصولات پتروشیمی، شامل مواد شوینده، سبزیجات خشک، فرش، میوه و آبمیوه، خشکبار به ویژه پسته و کشمش و انجیر، صنایع دستی، متانول، زعفران و چرم می‌باشد.

مزایای ‌حواله یوان به چین

مزایای ‌حواله یوان به چین

حواله یوان به چین دارای ویژگی‌های عمده‌ای است، که به شرح زیر است.

  1. محدودیتی در میزان حواله وجود ندارد و این در حالی است که برای حواله سایر ارزها، محدودیت‌هایی اعمال می‌شود.
  2. حواله به صورت آنلاین، بدون کارمزد خواهد بود و همچنین کارمزد تبدیل یوان به ریال، نسبت به سایر ارزها بسیار پایین است.
  3. حواله یوان به چین بسیار با صرفه‌تر از حواله دلار یا یورو به چین است. البته از آنجایی که دلار و یورو ارز محسوب می‌شوند، دولت چین از حواله‌هایی به صورت دلار و یورو استقبال می‌کند و به کسانی که بتوانند حواله دلار یا یورو دریافت کنند، جایزه صادراتی اهدا می‌کند، چون بانک‌های چینی در ازای تبدیل دلار یا یورو به یوان، از مشتری کارمزد دریافت خواهند کرد.
  4. اگر فردی در چین، شرکت ثبت کرده باشد، می‌تواند با استفاده از حساب شرکتی خود، به راحتی اقدام به ‌حواله یوان به چین نمایید.
  5. در ‌حواله یوان به چین هیچ گونه مشکلی مانند تحریم یا بلوکه شدن پول رخ نمی‌دهد.
  6. حواله کردن یوان به چین به دلیل تبادلات تجاری رسمی بین این دو کشور، بسیار سریع انجام می‌شود.

مشکلات موجود در ‌حواله یوان به چین

  • در ‌حواله یوان به چین، مالیات به آن تعلق می‌گیرد چون یوان پول ملی کشور چین است. بعضی از شرکت‌های معتبر و بین المللی چینی، ترجیح می‌دهند به جای یوان، دلار یا یورو برای آنها حواله گردد و در صورت حواله یوان، حدودا 10 تا 20 درصد مبلغ ریالی بیشتری را باید نسبت به دلار و یورو پرداخت کرد. برای رفع این مشکل، سرمایه داران ایرانی اقدام به حواله از طریق هنگ کنگ و دبی می‌کنند.
  • برای ‌حواله یوان به چین، به نام گیرنده‌ی حواله یا صاحب حساب نیاز است و این مسئله دردسر ایجاد می‌کند، زیرا عموماً فقط تصویر نام شخص گیرنده در دسترس است. چون در ‌حواله یوان به چین، به جای حساب شرکتی، حواله به حساب یک شخص ارسال می‌گردد، این نوع حواله دارای ریسک بیشتری نسبت به حواله‌های دلار و یورو است.

حواله یوان به چین

روش‌های حواله ارز به چین

روش‌های مختلفی برای حواله ارز به چین وجود دارد که باید با آنها آشنا شد چرا که تبادلات ارزی ایران و چین بسیار بالاست و ‌حواله یوان به چین، برای سرمایه گذاران و تاجران و دانشجویان و … دارای اهمیت بالایی است.

استفاده از سیستم بین بانکی سوئیفت

مهاجرانی که در کشور چین مقیم هستند، ‌باید جهت دریافت و یا ارسال حواله به افتتاح حساب بانکی در چین اقدام نمایند تا از این طریق انتقالات و مبادلات مالی به سادگی اعمال شود. متقاضیان داخل ایران با ارائه مشخصات صاحب حساب به همراه وجه مورد نظر به موسسات و شرکت‌های معتبر داخلی مراجعه کرده و موسسات وجه مورد نظر را که به صورت ریال در داخل ایران از متقاضی دریافت می‌کنند و از طریق سیستم بین بانکی به صورت یوان به دست صاحب حساب در چین می‌رسانند. انتقال وجه از طریق حواله سوئیفت بین یک الی پنج روز کاری منوط بر مبلغ وجه، ارگان دریافت کننده اعم از شرکت، دانشگاه و یا شخص به طول می‌انجامد.

ارسال حواله یوان به چین با سیستم الکترونیکی پی پال

حواله یوان با سیستم الکترونیکی پی پال

سیستم الکترونیکی پی پال نیازمند اکانت کاربری است. بدین ترتیب شخص گیرنده می‌تواند با ایجاد اکانت کاربری در سیستم پی پال به نقل و انتقالات مالی بپردازد. از طریق سیستم پی پال می‌توان تا سقف ده هزار دلار آمریکا پول جابجا کرد. علاوه بر آن پرداختی‌های آنلاین، بهره‌مندی از سایت‌های خدماتی و خریدهای اینترنتی نیز جزو ویژگی‌های سیستم الکترونیکی پی پال به شمار می‌رود. ویژگی دیگری که سیستم پی پال می‌تواند در اختیار کاربران قرار دهد، آن است که افراد می‌توانند با توجه به دارا بودن اکانت کاربری، حساب و یا گردش مالی خود را به راحتی بررسی نمایند. ایجاد تراکنش‌های همزمان، انتقال وجه از حساب بانکی به اکانت کاربری پی پال، انتقال وجه به کارت‌های اعتباری و دریافت وجه از دیگر حساب‌های پی پال نیز بستری را فراهم می‌کند که کاربران بتوانند از این گونه خدمات بهره‌مند شوند.

حواله ارز یوان سیستم الکترونیکی مانی گرام

عملکرد سیستم مانی گرام نیز همانند سیستم پی پال است. مانی گرام نیز دارای شعبات متعددی در سراسر جهان از جمله چین است. جهت ارسال حواله یوان به چین از این طریق، متقاضی باید مشخصات فرد گیرنده وجه را به همراه اکانت کاربری اون به موسسه ارائه دهد. پولی که متقاضی در اختیار موسسه قرار می‌دهد به صورت ریال بوده و وجه مورد نظر با تبدیل ارز به یوان به دست گیرنده ارسال خواهد شد. بدین‌ترتیب ارسال حواله در مدت زمان کوتاهی از طریق سیستم مانی گرام اعمال می‌شود. از دیگر خدمات استفاده از سیستم مانی گرام، بهره‌مندی از سایت‌های خدماتی، ثبت نام در دانشگاه و دوره‌های آموزشی، شرکت در سمینارهای علمی و خرید اینترنتی است. علاوه بر آن نقدینگی درآمدهای ارزی را نیز شامل می‌شود.

ارسال حواله یوان به چین

ارسال حواله یوان به چین از طریق مراکز اسکریل

شرکت اسکریل، یک کمپانی عظیم انگلیسی است که راستای اهداف فعالیت‌های خود را در حیطه انتقال وجه، ارسال حواله و مبادلات ارزی دانسته و فعالیت‌های خود را بر پایه ارائه هرگونه خدمات ارزی به متقاضیان در سراسر جهان بنیان نهاده است. اسکریل دارای 334 هزار شعبه در دویست کشور جهان است که می‌توان با مراجعه به نمایندگی‌های آن اقدام به ارسال و یا دریافت وجه مورد نظر نمود. خدمات ارزی شرکت‌های اسکریل نیز انتقال وجه و یا ارسال حواله یوان به چین را در بستری امن و مطمئن به دست گیرنده می‌رساند. روال کاری آن نیز مانند شعبات وسترن یونیون بوده و شرکت‌ها و موسسات معتبر داخلی اقدام به انتقال وجه از سوی متقاضیان داخل کشور می‌نمایند.

هزینه و قیمت حواله یوان به چین بصورت روزانه و بین ساعات 10 صبح تا 1 بعد از ظهر اعلام می‌گردد. بنابراین برای دریافت آخرین نرخ در روز مورد نظر باید نرخ دقیق را تلفنی جویا شد. بانک‌های چینی به سیستم‌های بین المللی اتصال دارند و این موجب شده است که کاربران ایرانی در تلاش برای ‌‌حواله یوان به چین از طریق سیستم‌هایی که به آنها دسترسی دارند، تا حدودی دچار مشکل شوند.

بانک‌های چینی اخیراً در ارائه ارز به کاربران ایرانی حتی دانشجویان، خودداری می‌کنند زیرا بر اساس بخشنامه FATF ریسک ایران را بالا می‌دانند. به همین دلیل، مردم به دنبال راه‌های بهتری برای انجام حواله ارزی خود هستند. یکی از این روش‌ها، اقدام از طریق صرافی‌های مجاز با مجوز رسمی از طرف دولت است. بنابراین می‌توان با افتتاح حساب در یکی از بانک‌های چینی، به راحتی از صرافی خواست تا مبلغ درخواستی را به این حساب واریز نماید.

صرافی‌ها می‌توانند از طریق حساب‌هایی که در بانک‌های چینی دارند، با یک انتقال وجه ساده از حسابی به حساب دیگر، مبلغ درخواستی را در اسرع وقت به حساب مورد نظر فرد واریز نمایند. همچنین برای ارسال ‌‌حواله یوان به چین می‌توان از سوئیفت و وسترن یونیون نیز استفاده کرد. خوشبختانه ایران در سوئیفت عضویت دارد و این باعث شده تا فرد بتواند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه، همچنین با امنیت بسیار بالا، پیام ارزی خود را به هر شعبه بانکی در چین که مایل است، ارسال نماید.

البته در مورد وسترن یونیون، ارائه خدمات در ایران بعد از اعمال تحریم‌های اقتصادی متوقف شده است، اما صرافی‌های مجاز و معتبری هستند که دارای کارگزاری‌هایی در کشورهای مختلف به ویژه چین هستند و همین امر باعث شده است که از طریق تماس با صرافی مورد نظر، و ارائه درخواست مبنی بر ‌حواله یوان به چین، اطلاعات مربوط به گیرنده ارز، نام شهر و مبلغ درخواستی، بتوان در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به تبادلات ارزی مورد نیاز خود نمود، که در قبال انجام خدمات مورد نیاز، فرد موظف به پرداخت مبلغی تحت عنوان کارمزد به صرافی‌ها است.

روش دیگری که برای تبادلات ارزی وجود دارد، حواله TT است. حواله TT به معنی انتقال تلگرافی پول است و به دلیل محدودیت موجود به واسطه تحریم‌ها برای تبادلات ارزی ایران، استفاده از حواله TT بسیار متداول شده است.

ارسال حواله یوان به چین

حواله TT به چین

برای کاهش زمان از ارسال حوالی تی‌تی نیز استفاده می‌کنند. در واقع ویژگی مهم این حواله این است که با توجه به درج سیستم رمزگذاری و یا کدگذاری برای این گونه مرسوله در لحظه فرستاده شده اما با وجود تحریم‌های موجود بانکی ایران، اغلب اختلالات و مشکلاتی در نحوه ارسال ایجاد می‌شود.

حواله یوان بدون کارمزد

کلیه تجار و بازرگانان می‌توانند در صورت ارسال حواله یوان با مبلغی بیش از 50 هزار یوان از پرداخت کارمزد معاف شوند , همچنین در صورت ارسال حواله ارزی بیش از یک میلیون یوان از تخفیف ویژه درهنگام بستن نرخ یوان بهره‌مند گردند. حواله یوان بدون کارمزد برای کلیه تجار و بازرگانان در کمترین زمان ممکن به کلیه حساب های شخصی و شرکتی در بانک‌های ABC , ICBC و دیگر بانک‌های چینی واریز و رسید آن ارسال می‌شود و کلیه حوالجات یوان به مقصد چین به صورت آنی به کلیه حساب‌های یوانی در چین واریز می‌گردد.

اطلاعات مورد نیاز جهت ارسال حواله یوان به چین

ازجمله اطلاعاتی که باید برای ارسال حواله یوان به چین در نظر گرفته شود، شامل آدرس بانک مورد نظر، آدرس مجل سکونت شخص گیرنده حواله و شماره تلفن شخص گیرنده می‌باشد که این اطلاعات در فرم بانکی باید درج شود. حواله‌های بانکی، طبق ارز مورد نظر ازسوی کشورهای مختلف انجام می‌شود. به عنوان مثال، حواله‌هایی با ارز دلار و یورو اغلب از سوی کشورهای ترکیه، عربستان و برخی از کشورهای اروپایی اعمال می‌شود. ارسال حواله یوان به چین اغلب به طور مستقیم و آنلاین و با استفاده از حساب بانکی کشور مبداء انجام شده و قابل توجه بازرگانان و تجار قرار گرفته است.

با توجه به حجم بالای معاملات بازرگانی و ارزی میان ایران و چین، ارسال حواله یوان از سوی ایران افزایش یافته و در واقع ارسال حواله یوان به چین، از جمله مهمترین و پیچیده‌ترین معاملات با شرکت‌ها و کمپانی‌های چینی به ‌شمار می‌رود. البته اهمیت ارسال حواله یوان به چین به دلیل محدودیت‌های بانکی ایران و مسدود شدن حساب‌های بانکی ایرانیان است. به این ترتیب اغلب موسسات و صرافی‌ها، ارسال حواله یوان به کشور مذکور را ازطریق بانک‌ها و حساب‌های واسطه‌گر اعمال می‌کنند.

حواله یوان به چین

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا