بازرگانی الین

حواله یوان بدون کارمزد

حواله یوان بدون کارمزد

برای حواله یوان بدون کارمزد چند راه پیش پای افراد وجود دارد که ‌‌‌‌می‌توانند بسته به شرایط فعلی خود، یکی را انتخاب کنند. به عنوان مثال تعدادی از صرافی‌‌‌ها برای حواله‌‌‌های با مبالغ بالا، هیچ گونه کارمزدی دریافت نخواهند کرد و ‌‌‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد خواهد بود و برای ارسال ‌‌‌حواله یوان با روش‌های سوئیفت و وسترن یونیون نیز مبالغ کمی دریافت خواهند کرد.

تبادلات ارزی ایران و چین

چین، به عنوان بزرگترین شریک تجاری ایران شناخته می‌شود به طوری که حدود یک پنجم کل صادرات ایران، راهی چین می‌گردد و این میزان، به معنی صادراتی بیش از 50 میلیارد دلار در سال می‌باشد. در کنار نفت و محصولات پتروشیمی، مواد شوینده، سبزیجات خشک، فرش، میوه و آبمیوه، خشکبار (خصوصاً پسته و کشمش و انجیر)، صنایع دستی، متانول، زعفران و چرم نیز از مهمترین صادرات ایران به چین هستند.

نیروی تولید ارزان، زیرساخت‌های کافی و بهره ‌وری بالا باعث شده است که چین به یک کشور در حال توسعه از نظر اقتصادی تبدیل شود و با وجود جمعیت زیاد چین، نرخ بیکاری در این کشور تنها 4 درصد است و این نرخ پایین عامل عمده‌ای در ترغیب نیروهای جویای کار در کشورهایی مانند ایران است که نرخ بیکاری در آن چند برابر این رقم می‌باشد.

در حال حاضر، یوان با بیشترین چرخش در جهان نهمین ارز در سراسر است. از طرفی تبادلات ارزی ایران و چین بسیار بالاست و ‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد، برای سرمایه گذاران و تاجران و دانشجویان از اهمیت به سزایی برخوردار است.

پیشنهاد مطالعه :  حواله یوان به چین

حواله یوان بدون کارمزد

تاثیر FATF در ارائه یوان چین

بعد از بخشنامه  FATF در سال 2017 میلادی، شرکت‌ها و بانک‌های چینی در ارائه ارز به دانشجویان ایرانی مشکل ایجاد کرده و از دادن ارز به دانشجویان سر باز زده‌اند زیرا بر اساس بخشنامه FATF ریسک ایران بالاست.

در واقع چون بانک‌های چینی به سیستم‌های بین المللی متصل هستند، این موجب شده است که کاربران ایرانی در دریافت ‌‌‌حواله یوان از طریق سیستم‌هایی که به آنها دسترسی دارند، اندکی دچار مشکل شوند، به همین دلیل، مردم به دنبال راه‌های بهتری برای انجام حواله ارزی خود یا حواله یوان بدون کارمزد هستند.

از آنجا که افراد برای حواله خود از هر مسیری و روشی، مجبور به پرداخت مبلغی تحت عنوان کارمزد به بانک‌‌‌ها، مؤسسات، صرافی‌‌‌ها و… هستید و همین امر باعث شده که انجام ‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد به یک آپشن محبوب بین کاربران تبدیل شود. البته برای ‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد، چند راه پیش پای افراد وجود دارد که ‌‌‌‌می‌توانند بسته به شرایط فعلی خود، یکی را انتخاب کنند.

حواله کونلون

بانک کونلون در آوریل سال 2009 میلادی توسط شرکت ملی نفت چین تأسیس شد. سرمایه اولیه این بانک حدوداً برابر 3.1 میلیارد یوان است. این بانک در حال حاضر تنها بانکی است که به مشتریان ایرانی به طور مستقیم و بدون مشکل، خدمات ارائه ‌‌‌‌می‌دهد. بعد از راه اندازی بانک کونلون، استفاده از حواله کونلون توانست جایگزین مناسبی برای بسیاری از پرداخت‌های ایرانیان شود.

سایت فارسی بانک کونلون، تحت عنوان گروه بازرگانی و تجاری کونلون ایران، شرکتی است که به عنوان یک شرکت بازرگانی ثبت شده در چین، می‌تواند به راحتی خدمات ارزی به کاربران ارائه نماید. این بانک تنها یک شعبه، آن هم در پکن دارد و تنها بانکی است که بانک‌‌‌های ایرانی گشایش اعتبارنامه برای آن صادر ‌‌‌‌می‌کنند.

چگونگی انجام ‌‌‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد

چگونگی انجام ‌‌‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد

تجار برای انجام ‌‌‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد ‌‌‌‌می‌توانند در بانک کونلون حساب داشته باشند تا به راحتی مانند یک گردش مالی معمولی در بانک‌‌‌های داخلی، از حساب خود در این بانک به حساب مشتری خود در این بانک حواله انجام دهند که در این صورت ‌‌‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد خواهد بود. اگر مشتری تجار در این بانک، حساب بانکی ندارد، پس تاجر مجبور به حواله یوان به بانک مورد نظر او، با کارمزد بسیار کم است و یا راضی کردن مشتری به افتتاح حساب در بانک کونلون است که البته در برخی موارد، کار ساده‌ای نیست.

پیشنهاد مطالعه :  حواله یوان به چین

یکی دیگر از این روش‌ها، اقدام از طریق صرافی‌های مجاز با مجوز رسمی از طرف دولت است. تجار می‌توانند با افتتاح حساب در یکی از بانک‌های چینی، به راحتی از صرافی بخواهند مبلغ درخواستی را به حساب مورد نظر واریز نماید. صرافی‌ها می‌توانند از طریق حساب‌هایی که در بانک‌های چینی، خصوصاً بانک کونلون، دارند و  با یک انتقال وجه ساده از حساب به حساب، مبلغ درخواستی مشتری را در اسرع وقت به حساب مورد نظر تجار واریز نمایند. اگر تاجر و صرافی در یک بانک حساب داشته باشند و یا اگر حواله انجام شده به یوان باشد، آن گاه این ‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد خواهد بود. اما اگر بانک‌‌‌ها متفاوت باشند یا حواله به دلار یا یورو انجام شود، مبلغ اندکی در قبال انتقال بانکی یا تبدیل ارز از تجار کسر خواهد شد.

ارسال ‌‌‌حواله یوان

ارسال ‌‌‌حواله یوان با روش‌های دیگر

برای ارسال ‌‌‌حواله یوان می‌توان از روش‌های سوئیفت و وسترن یونیون نیز استفاده کرد.

ارسال ‌‌‌حواله یوان با سوئیفت

خوشبختانه ایران در سوئیفت عضویت دارد و این باعث شده که تجار بتوانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن و با کمترین هزینه و همچنین امنیت بسیار بالا، پیام ارزی خود را به بعضی از شعب بانکی در چین، ارسال نمایند.

ارسال ‌‌‌حواله یوان با وسترن یونیون

در مورد وسترن یونیون، متأسفانه ارائه خدمات در ایران بعد از اعمال تحریم‌های اقتصادی متوقف شده است، اما صرافی‌های مجاز و معتبر، دارای کارگزاری‌هایی در کشورهای مختلف به ویژه چین هستند و همین امر باعث شده است که با تماس با صرافی مورد نظر، و ارائه درخواست مبنی بر ‌‌حواله یوان، اطلاعات مربوط به گیرنده ارز، نام شهر و مبلغ درخواستی، بتوان در سریع‌ترین زمان ممکن اقدام به تبادلات ارزی مورد نیاز خود نمود و تجار در قبال انجام خدمات مورد نیاز، موظف به پرداخت مبلغی تحت عنوان کارمزد به صرافی‌ها هستند.

حواله یوان بدون کارمزد برای مبالغ بالا

تعدادی از صرافی‌‌‌ها برای این که مشتریان خود را راضی نگه دارند و بتوانند مشتریان بیشتری جذب نمایند، گزینه‌ای را مطرح کرده‌اند مبنی بر این که برای حواله‌‌‌های با مبالغ بالاتر، هیچ گونه کارمزدی دریافت نخواهند کرد و ‌‌‌‌‌‌‌‌حواله یوان بدون کارمزد خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه :  حواله یوان به چین

یوان

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا