بازرگانی الین

جشنواره‌ های شانگهای

جشنواره‌ های شانگهای

هر ساله در کشور پهناور چین و شهرهای آن همچون شانگهای، جشنواره و فستیوال‌هایی برگزار می‌شود که همه‌ی افراد می‌توانند در آن شرکت کنند. در حقیقت جشنواره ها‌ی بین‌المللی شانگهای و فستیوال های بین‌المللی چین از جمله جاذبه‌های رایگان چین هستند که بسیار رنگارنگ و جذاب برگزار می‌شوند. جشن‌های چینی در تمام جهان طرفداران خود را دارد و با شروع سال جدید چینی، آن‌ها نیز شروع می‌شوند.

جشنواره‌ بین‌المللی مد شانگهای

جشنواره‌ بین‌المللی مد شانگهای

جشنواره بین‌المللی مد شانگهای که یکی از نمایشگاه‌های بزرگ و مهم مد دنیا است که هر ساله در ماه مارس در شانگهای برگزار می‌شود و با توجه به حضور بزرگان این رشته‌، یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های مد در دنیا به شمار می‌رود. در این جشنواره طراحان با خلاقیتی بی مانند و بی نظیر چشم بینندگان و جویندگان زیبایی را می‌نوازند و هر طراح از هر کشوری فرهنگ جامعه‌ی خود را به نمایش می‌گذارد.

فستیوال شکوفه‌های هلو

فستیوال شکوفه‌های هلو

جشنواره‌ی شکوفه‌های هلو از سال 1991 در ماه مارس و آوریل برگزار می‌شود. هلو در فرهنگ چین نماد زندگی طولانی و یکی از قوی ترین نمادهای دفاع در برابر شر و بدی است و شکوفه‌های آن نماد زندگی، رشد و رفاه است. این جشنواره در منطقه‌ای روستایی در حومه شانگهای که نان‌هوی نام دارد و شامل ده هزار هکتار مزرعه‌ی هلو می‌باشد، برگزار می‌شود.

جشنواره بین‌المللی گل شانگهای

جشنواره بین‌المللی گل شانگهای

جشنواره بین‌المللی گل یکی از جشنواره ها‌ی بین‌المللی شانگهای است که هر دو سال یک بار در ماه آوریل برگزار می‌شود و در آن مجموعه‌ای از انواع گیاهان و گل‌های نایاب و نادر و زیبای سراسر جهان، به نمایش گذاشته می‌شود و در این جشنواره هنر گل آرایی، تزئین گل‌ها و گیاهان زیبا و… نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

جشنواره بین‌المللی موسیقی

جشنواره بین‌المللی موسیقی

جشنواره‌ بین‌المللی موسیقی شانگهای که از سال 2001 آغاز به کار کرد و پخش تولیدات موسیقی رادیویی بین المللی قسمت‌هایی از آن است. جشنواره موسیقی شانگهای بزرگترین نمایشگاه صنعت موسیقی منطقه‌ی آسیا پاسیفیک به شمار می‌آید. نمایشگاه موسیقی شانگهای، طیف وسیعی از آلات و لوازم جانبی موسیقی سنتی چین تا سازهای کلاسیک و ارکستر غربی و راک و همه نوع آلات موسیقی آکوستیک، الکترونیک، غربی و چینی را به نمایش می‌گذارد.

در این نمایشگاه، جدا از به نمایش گذاشتن محصولات جدید، برنامه‌های جانبی متنوعی نیز برای تامین نیازهای مختلف برگزار می‌شود. آموزش موسیقی یکی از برنامه‌های مهم این رویداد محسوب می‌شود. در این جشنواره سخنرانان سرشناس دیدگاه‌های خود را در زمینه‌های مختلف بیان می‌کنند و اطلاعات و نکاتی برای رشد این تجارت، در این برنامه به اشتراک می‌گذارند. در نمایشگاه وسایل موسیقی شانگهای،می‌توان با جدیدترین محصولات و بزرگترین و مشهورترین شرکت‌های موسیقی جهان آشنا شد.

پیشنهاد مطالعه :  دموراژ چیست؟ + بررسی جزئیات و تعرفه آن

فستیوال بین‌المللی فرهنگ چای

فستیوال بین‌المللی فرهنگ چای

جشنواره بین‌المللی فرهنگ چای از سال 1994 هر ساله در ماه آوریل با هدف اشاعه‌ی فرهنگ سنتی چین و رواج نوشیدن چای برگزار می‌شود و میزبان صدها هزار نفر از دوست داران چای، کارشناسان و تولیدکنندگان این محصول از سراسر دنیا می‌باشد.

این جشنواره به نحوه‌ی تهیه چای و همچنین مواردی که افراد، چای را در چین مصرف می‌کنند، اشاره دارد. فرهنگ چای در چین با کشورهای اروپایی مانند انگلیس و سایر کشورهای آسیایی مانند ژاپن، کره، ویتنام، در تهیه و طعم و مزه و زمان مصرف آن متفاوت است. چای هنوز هم به طور منظم، چه در موارد غیر رسمی و گاه به گاه و چه به صورت رسمی، در جهان مصرف می‌شود. چای علاوه بر این که یک نوشیدنی محبوب است، از آن در طب سنتی چینی و همچنین در غذاهای چینی استفاده می‌شود.

جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای

جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای

جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای که از معتبرترین جشنواره‌های فیلم آسیا است که از سال 1993 آغاز به کار کرده و به صورت دوسالانه در ماه ژوئن برگزار می‌شود. جایزه‌ی این جشنواره هشت جام طلایی است که به بهترین فیلم، بهترین کارگردان، بهترین هنر پیشه مرد و بهترین هنر پیشه مرد زن، بهترین فیلمنامه، بهترین موسیقی متن فیلم، بهترین فیلم برداری و برگزیده مخصوص هیات داوران اهدا می‌شود.

جشنواره بین‌المللی فیلم شانگهای همراه با جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو، یکی از بزرگترین جشنواره‌های فیلم در آسیا محسوب می‌شود. همچنین جشنواره شانگهای یکی از پانزده جشنواره‌ی برتر دنیا است که در دوره‌های گذشته، سینماگران برجسته‌ای همچون امیر کاستاریکا، لوک بسون، الیور استون، دنی بویل و وونگ کار وای، ریاست هیئت داوران جشنواره شانگهای را بر عهده داشته‌اند. کریستین مونجیو، کارگردان رومانیایی رئیس هیئت داوران بیستمین دوره از جشنواره شانگهای است.

نمایشگاه هنر شانگهای

نمایشگاه هنر شانگهای

نمایشگاه هنر شانگهای که از سال 1997 توسط بنیاد توسعه فرهنگی شانگهای راه اندازی شده است، هر سال در ماه سپتامبر به مدت چنج روز برگزار می‌شود و تاکنون مورد استقبال بیش از هزار سازمان هنری از پنجاه کشور قرار گرفته است. آثار هنری استادانی چون پیکاسو، رامبراند ومونه نیز در این نمایشگاه عرضه شده‌اند.

افتتاح نمایشگاه هنر شانگهای در سال 1997 نقطه عطفی بود برای اینکه مردم سراسر دنیا نه فقط برای تجارت، بلکه برای دیدن تاریخ هنر چین به شانگهای سفرکنند و از فرهنگ غنی و هنر مردم چین لذت ببرند.

جشنواره توریسم شانگهای

جشنواره توریسم شانگهای

جشنواره‌ توریسم مراسمی فرهنگی و یکی از جشنواره‌ های شانگهای است که هر سال در ماه سپتامبر، معمولا از سومین شنبه این ماه، برگزار می‌شود. این جشن همراه با رژه‌های خیابانی، اجراهای آکروباتیک، آتش بازی، سرگرمی‌های سنتی است و تا اواسط ماه اکتبر ادامه دارد. در سال 2013 بیست و چهارمین دوره‌ی این جشنواره برگذار شد.

پیشنهاد مطالعه :  جشنواره های شهر پکن

جشنواره‌ گردشگری شانگهای، رویداد جشن گردشگری در مقیاسی بزرگ به شمار می آید. رژه‌ی افتتاحیه‌ی این رویداد، یکی از برنامه‌های سنتی این مناسبت به شمار می‌آید. از گروه‌های هنری بسیاری در سراسر جهان برای شرکت در این جشن دعوت می‌شود. این جشنواره، همکاری گروه‌های نمایشی از سراسر جهان یعنی آسیا، آفریقا، اروپا، و آمریکای شمالی و جنوبی برای تجلیل از مقوله‌ی گردشگری محسوب می‌گردد. در طول دوره‌های پیشین این جشنواره، حدود ٩ میلیون شهروند و گردشگر داخلی و خارجی، در فعالیت‌های مختلف این جشنواره شرکت نموده‌اند.

این جشنواره، با انواع بازی‌ها، غذاها، نمایش‌ها، مسابقات، رژه‌ها، ضیافت‌ها، و غیره، شانگهای را تحت کنترل خود در می‌آورد و انفجار رنگ و موسیقی محسوب می‌شود و در این رویداد، برای همه‌ی افراد، چیزی برای لذت بردن وجود دارد. این رویداد، خاطره‌ای درخشان و شاد را در ذهن گردشگران داخلی و خارجی و مردم شانگهای باقی گذاشته است.

جشنواره گل‌های اسمانتوس

جشنواره گل‌های اسمانتوس

جشنواره گل‌های اسمانتوس یکی از جشنواره ها‌ی بین‌المللی شانگهای است که در ماه‌های سپتامبر و اکتبر و در زمان شکوفه دادن درختان زیبای اسمانتوس در شانگهای، برگزار می‌شود. در این زمان رایحه گل‌ها در سراسر شهر پخش می‌شود و انواع شیرینی، کیک و عطر با این رایحه به فروش می رسد.

اسمانتوس به معنای گل معطر و همیشه سبز است که هزاران سال است که در چین رشد می‌کند و دارای قدمتی طولانی است. گل اسمانتوس گیاهی گرمسیری است و در مناطق گرم‌ چین و در طول بهار شکوفه‌هایش شروع به باز شدن می‌کنند. شکوفه‌های زرد و ریز اسمانتوس جزء رایج‌ترین عطرهای شکوفه‌ی گل چینی هستند.

این گیاه درختچه‌ای است کوچک و جمع و جور که به خانواده‌ای از تیره زیتون تعلق دارد. اسمانتوس گل یکی از ده گل معروف چین و تایوان به حساب می‌آید. با توجه به تعداد زیاد درختچه‌های معطر اسمانتوس که در چین رشد کرده‌اند، یک شهر معروف به نام گیلین به وجود آمده که به جنگل معطر مشهور است و به خاطر وجود چشمه‌های فراوان، بسیاری از چینی‌ها منظره‌ی این شهر را بهشت می‌نامند.

راهبان چینی، این درختان را در معابد بودایی، در دره‌ی مانژوئلونگ واقع در منطقه کوهستانی کاشته‌اند و با گذشت زمان، درختان اسمانتوس، دره را به یک تفریگاه پاییزی برای ساکنان آن تبدیل کرده‌ است. همچنین رویش انبوه این گیاه، دره را به بهشتی از درختان اسمانتوس تبدیل کرده و تمام ساکنین این دره بدون استثنا دارای باغ‌های اسمانتوس شخصی برای خودشان هستند.

افسانه‌ها و سنت‌های زیادی در رابطه با این گیاه معطر وجود دارد و بسیار مورد احترام مردم چین واقع شده است. در فصول اوج گلدهی گیاه اسمانتوس، خانواده‌های چینی در حیاط هایشان دور هم جمع می‌شدند و مادر بزرگ خانواده، داستان‌های سنتی در مورد ماه آگوست، گل اسمانتوس و شخصیت‌های افسانه ای چینی، برای افراد خانواده تعریف می‌کرد.

پیشنهاد مطالعه :  چین (قدرت نوظهور اقتصادی)

فستیوال بین‌المللی هنر شانگهای

فستیوال بین‌المللی هنر شانگهای

مردم کشور چین همیشه به فرهنگ غنی خود می‌بالیدند. سنت‌ها و جشن‌های باستانی این کشور از سال‌های گذشته تاکنون برای مردم اهمیت فراوانی داشته است. مردم چین حتی در دنیای مدرن امروز هم سنت‌های خود را با شکوهِ فراوان جشن می‌گیرند.

مردم چینِ باستان هر روز به‌سختی کار می‌کردند. آن‌ها هر روز ساعات طولانی مشغول به‌کار بودند و حتی اواخر هفته‌ هم به کار کردن ادامه می‌دادند. با این‌حال، در طول سال، فستیوال‌های ملیِ زیادی برگزار می‌شد که برای مردم اهمیت فراوانی داشتند. مردم به همراه خانواده‌های خود این روزها را جشن می‌گرفتند. خیلی از این فستیوال‌ها پس از گذشت سال‌ها هنوز هم برای مردم باارزش هستند و جشن گرفته می‌شوند.

جشنواره بین‌المللی هنر شانگهای یکی از جشنواره‌ های شانگهای است که از سال 1999 به مدت یک ماه و معمولا در ماه اکتبر، در شانگهای برگزار می‌شود. در طی این جشنواره علاوه بر نمایشگاه‌های متعدد صنایع دستی، کنسرت‌های سمفونیک، انواع رقص، اپرا، آکروبات، شعبده‌بازی و تئاتر اجرا می‌شود. از دیگر برنامه‌های این جشنواره می‌توان به رقابت بین المللی نوازندگی پیانو، مسابقات شعبده بازی و جشنواره موسیقی آسیا اشاره کرد.

جشنواره‌ قایق اژدها

جشنواره‌ قایق اژدها

جشنواره‌ی قایق اژدها یکی از جشنواره‌ های شانگهای و از هیجان انگیزترین جاذبه‌ها و فستیوال‌های چین است که تاریخی بیش از دو هزار سال دارد و با نام فستیوال دوآنوو نیز شناخته می‌شود. براساس سنتی کهن، در پنجمین روز از پنجمین ماه در تقویم چینی، هر سال در این روز مراسمی در شانگهای برگزار می‌شود و مردم کلوچه‌های برنجی را به رودخانه پرت می‌کنند. گفته می‌شود که این جشنواره برای یادبود شاعر معروف چینی به نام کویوآن بر پا شده است.

اعتقاد بر این است که این جشنواره از چین سرچشمه گرفته‌است. نظرهای زیادی در مورد ریشه این جشن وجود دارد که بعضی از آن‌ها به عنوان داستان و افسانه در بین مردم منتقل می‌شود. اعتقاد بسیاری بر این است که این جشنواره را چینی‌ها از مردم ایران باستان گرفته‌اند. ولی رایج‌ترین داستان در حال حاضر مربوط به خودکشی کی‌یو یوان شاعر بزگ چینی می‌شود و این مراسم به عنوان بزرگداشت او برگزار می‌گردد. کی‌یو یوان که به تهمت خیانت تبعید شده بود، در تبعید به سرودن شعر پرداخت و در پنجمین روز از پنجمین ماه سال خود را در رودخانه غرق کرد.

بازرگانی الین مجری واردات از چین با سرمایه کم

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا