بازرگانی الین

بازار عمده فروشی ايوو

بازار عمده فروشی ايوو

شهر ایوو دارای بزرگ‌ترین بازار عمده فروشی در جهان است. طول این بازار حدود هفت كيلومتر است و تقریبا هفتاد هزار غرفه، مغازه و فروشگاه را در خود جای داده است. در بازار عمده فروشی ايوو طيف وسيعي از اجناس و ابزارات صنعتی تا جواهرات و لوازم تزئینی يافت می‌شود و هر غرفه و فروشگاه محصولی از یک نوع خاص را ارائه می‌کند. در فروشگاه‌ها و مغازه‌های ایوو هر نوع کالایی که به ذهن یک تاجر یا مصرف کننده برسد، وجود دارد و به قول معروف از شیر مرغ تا جان آدمیزاد در آن یافت می‌شود. البته در صورتی که تجار و بازرگانان قصد خرید محصولاتی چون، مواد غذایی، ماشين آلات بزرگ صنعتی و لباس‌های مد روز را دارند، یقینا بازار ايوو انتخاب مناسب و هوشمندانه‌ای نيست و برای تهیه‌ی اين نوع كالاها باید در گوانگجو و يا ديگر شهرهای چین که مربوط به اين نوع صنايع می‌باشند، به جستجو و خرید پرداخت.

تنوع کالا در بازار ایوو

تنوع کالا در بازار ایوو

در هر یک از فروشگاه‌ها و مغازه‌های ایوو، از كالاهای مورد استفاده‌ی روزانه مانند اسباب بازی و لوازم كريسمس، وسایل کوچک مربوط به جشن و تم تولد و نوروز گرفته تا لوازم آرایش و اکستنشن مو و… برای فروش وجود دارد و هر چیزی را که در تصورات یک مصرف کننده یا تاجر گنجانده شود،در آنجا برای فروش عرضه می‌گردد. هر فروشگاه چند ده یا چند صد کالا دارد که تجار و بازرگانان و حتی کسانی که مقدار کمی کالا مد نظر دارند، می‌توانند به صورت عمده، محصول مورد نظر را سفارش دهند و سپس آنها را در مکان و موعد مقرر تحویل بگیرند.

خرید در بازار عمده فروشی ایوو

خرید در بازار عمده فروشی ایوو

باید به این نکته توجه داشت که اغلب این فروشگاه‌ها متعلق به فرد و شرکت‌های خصوصی هستند و نماینده‌ی کارخانه‌های تولیدی آن محصول، در بازار نیستند، بلکه در واقع شرکت‌های بازرگانی هستند که کالاها را از کارخانه‌های تولیدی خریداری می‌کنند و در اختیار کسانی قرار می‌دهند که قصد توسعه‌ی تجارت خود را دارند. در حقیقت بیشتر غرفه داران ایوو واسطه‌هایی هستند که، کالا را مستقیم از کارخانه تهیه کرده و با افزودن درصد ناچیزی در اختیار تجار و بازرگانان سایر کشورها قرار می‌دهند. بنابراین افرادی که کالایی از بازار ایو خریداری می‌کنند، کنترل کمتری روی قیمت سفارش‌های خود دارند و کالا را به قیمت کارخانه خریداری نمی‌کنند و این نوع خرید از ایوو مناسب کسانی است که قصد خرید در تعداد کم و تنوع بیشتری دارند.

برای تجار و بازرگانانی که قصد خرید از بازار عمده فروشی ايوو در تعداد انبوه را دارند، بهتر است محصول و کالای خود را مستقیم از کارخانه خریداری کنند، تا بتوانند کنترل بیشتری روی قیمت‌ها داشته باشند. برای انجام این کار، غرفه‌هایی وجود دارد که متعلق به كارخانه‌ها هستند و در شهر ايوو و يا شهرهای نزديك به آن قرار دارند که باید از آنها خرید کرد. مسلماً برای افرادی که اولین تجربه‌ی خرید از ايوو را دارند و تجربه يا اطلاعات کافی در این زمینه را ندارند تشخيص اين كه یک فروشگاه متعلق به يک شخص، كارگاه كوچک و يا يک كارخانه است کاری بسیار دشوار و چالش برانگيز است، چرا که بيشتر فروشگاه‌ها ادعا می‌كنند که توليد كننده هستند، ولی نباید به آنها اعتماد کرد و با دقت نظر و تفحص بیشتری، اقدام به خرید و تجارت نمود.

کیفیت کالا در ایوو

کیفیت کالا در ایوو

برخی از افراد گمان می‌کنند که همه‌ی محصولات چینی مخصوصا کالاهای شهر ايوو از كيفيت پايينی برخوردار است و قابل استفاده نیستند در حالی که در تمام موارد به این شکل نیست و كالاهای چينی در مناطق صنعتی مختلف با کیفیت‌‌های متفاوتی توليد می‌شود و درشهر ایوو و سایر شهرهای چین به فروش می‌رسد، به عنوان مثال بيشتر وسايل كريسمس علاوه بر ايوو در شنزن يا دیگر مناطق چین توليد می‌شود که کیفیت‌های متفاوتی دارند، بنابراین انتخاب و نوع کیفیت کالا، به تجار و هزینه‌ای که صرف خرید آن می‌کنند، بستگی دارد.

مهمترین مزیت بازار ایوو

مهمترین مزیت بازار ایوو

بازار عمده فروشی ايوو سالانه بيش از پانصدهزار نفر را كه سودای تجارت دارند را به خود جذب می‌كند و همچنين بيش از چهارده‌هزار تاجر از كشورهای ديگر، شهر ایوو را به عنوان مکانی مناسب برای زندگی خود برگزیده‌اند. عاملی كه باعث شده بازار ايوو از دیگر بازارهای جهان متمایز گردد و در بین بازارها به محبوبیت ویژه‌ای در بین تجار و بازرگانان دیگر کشورها برسد، این است که ایوو بازار و نمایشگاه عظیمی است که در تمام طول سال، به غیر از عید بهار چین باز است و این مزیت مهمی است که آن را از دیگر بازارهای مهم جهان، خاص و متمایز می‌گرداند.

5 1 رای
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پیمایش به بالا